Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pościg i strzały koło Lubartowa. Wpadł kolejny z włamywaczy

Choć początkowo udało mu się uciec przed policjantami, długo nie cieszył się wolnością. Kolejny z grupy włamywaczy został zatrzymany i trafił do aresztu.

Policjanci zatrzymali kolejnego członka grupy przestępczej, którzy w środę włamali się do jednego z domów jednorodzinnych na terenie gminy Lubartów. Sprawcy po dostaniu się do środka zabrali biżuterię oraz sprzęt elektroniczny. Następnie wsiedli do samochodu i odjechali. Informację o zdarzeniu przekazano wszystkim patrolom.

Przed godziną 16 w miejscowości Wola Lisowska funkcjonariusze zauważyli opisywane auto i usiłowali zatrzymać je do kontroli. Kierowca renaulta zignorował jednak dawane mu znaki do zatrzymania się, a następnie ruszył wprost na policjantów i blokujący przejazd radiowóz. Wówczas funkcjonariusze użyli boni palnej.

Pomimo przestrzelonej opony kierowca ani myślał się zatrzymać. Po kilkukilometrowym pościgu porzucił auto koło lasu, a jadący pojazdem mężczyźni wyskoczyli i zaczęli uciekać pieszo. Po kilku minutach policjanci dogonili i zatrzymali trzech z nich. Czwartemu dało się uciec. Jednak nie na długo.

Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że jest nim 18-latek z Lublina. Natychmiast rozpoczęły się poszukiwania, które doprowadziły do jego szybkiego zatrzymania. Mężczyzna, podobnie jak jego koledzy, został umieszczony w tymczasowym areszcie. Wszyscy zatrzymani byli już w przeszłości karani za kradzieże z włamaniem. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że w ostatnim czasie mogli dokonać więcej włamań na terenie naszego województwa.

(fot. wideo – policja)
2017-04-22 16:40:44

10 komentarzy

 1. Adam.nowak&gmail.com

  Proszę ich wypuścić

 2. Czyżby skruszony jeden z włamywaczy amatorów poszedł na współpracę z Policją? I wyjdzie na wolność z symboliczną karą? Oby kara była adekwatna do czynu a chwała dla mundurowych za profesjonalną pracę. Niech każdy pamięta, że nie ma winy bez kary!

  • na szczęście pan X nie pyta na przesłuchaniu ile łyżeczek cukru do porannej kawy po północnej życzy sobie delikwent, hehehe

 3. „grypy włamywaczy” no w sumie to epidemia… choroba itp.

 4. antykościelny katolik

  góra za tydzień będą na wolności -Dobre zmiany nic się nie zmieniło

 5. Gamoń, ale realnie myslący

  Jak policjanci boja się użyć broni, albo niezbyt sprawnie nią posługują, powinni pełnić służbę bez broni – byliby mniej obciążeni, a przez to mogliby szybciej biegać przy takich treningach jak opisano w artykule.

 6. Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

  Panowie policjanci biegając sobie za zbirami, pooddychali świeżuśkim powietrzem, dotlenili się, będą jakoś raźniej na ten podły świat spoglądać… same plusy.

 7. Czym sie rozni grupa wlamywaczy od grupy przestepczej??

Wiadomości z info112