690 680 960

Porwany pociąg staranował samochód i się wykoleił. Niezwykle realistyczne ćwiczenia w Lublinie

Uprowadzenie przez uzbrojonego mężczyznę pociągu, wypadek na przejeździe kolejowym, wykolejenie pociągu, a także wyciek niebezpiecznej substancji. Z wszystkim tym musiały sobie dzisiaj poradzić służby ratunkowe z Lublina.

W środę w Lublinie przeprowadzone zostały ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem TOR 2018. Ich celem było sprawdzenie współdziałania wszystkich służb mundurowych m.in. straży pożarnej, policji, straży ochrony kolei, pogotowia ratunkowego, zarządzania kryzysowego czy inspektoratu ochrony środowiska. Zgodnie ze scenariuszem, pociąg osobowy relacji Lublin – Chełm stojący na Dworcu Głównym PKP w Lublinie został uprowadzony przez uzbrojonego mężczyznę. Porywacz nakazał maszyniście jechać w kierunku Świdnika.

Po drodze, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do zderzenia z samochodem osobowym, w którym podróżowały dwie osoby. Tuż po zdarzeniu pociąg się wykoleił, jednocześnie uszkodzony został zbiornik z niebezpieczną substancją, która przewożona była drezyną po sąsiednim torze. W wyniku zdarzenia jedna osoba z samochodu osobowego odniosła ciężkie obrażenia, druga zaś zginęła na miejscu. Przeprowadzono też pościg za mężczyzną, który uprowadził pociąg.

Składem podróżowało około 40 osób, z czego 15 z nich zostało rannych. Ćwiczenia były przeprowadzane w czasie rzeczywistym i w pełni realistycznych warunkach. Jak nam wyjaśniano, tego typu działania są niezwykle pomocne, gdyż pomimo wielu akcji prewencyjnych, wciąż dochodzi do wielu zdarzeń na torach. W 2017 roku w województwie lubelskim zanotowano ich aż 32, a od stycznia do dnia wczorajszego było już 14 zdarzeń. Wlicza się w to wypadki z udziałem samochodów, potrącenia, wykolejenia pociągów oraz zdarzenia związane z transportem substancji niebezpiecznych.

2018-06-20 14:20:36
(fot. lublin112.pl, nadeslane)

8 komentarzy

  1. Hahaha bawią się jak dzieci hahaha

    • ,,Wy” to wszyscy jestescie dobrzy i madrzy jak zamiescicie zdjecie w internecie zeby was ktoś wyręczył w akcji, pierwszy powazniejszy zamach i macie wiekszoc ofiar smiertelnych i nic z waszych akcji. Już wam Magdalenka pokazała ile jesteście warci. Harcerskie pokazówki.

  2. Ciekawe czy tym strażaczkom dał ktoś coś do picia bo widać że obserwatorzy na lajcie a te bidaki w tych kożuchach podziwiam waszą pracę.

  3. bardzo realistyczne. Szkoda że nie pocięli tego złomu co nim wozi nas kolej. Pasażerowie byli by wdzięczni !!!

  4. Ciekawy jestem co za 'muzg’ wpadł na taki scenariusz. Kto normalny chciałby porwać pociąg?

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.15%
  • GBP 5.0417zł -0.18%
  • EUR 4.3233zł -0.24%
  • CHF 4.5689zł 0.02%

Polub nas