Porównaj OC i wybierz najtańsze

Pomiędzy najtańszą o najdroższą ofertą OC dla tego samego kierowcy może powstać nawet kilka tysięcy złotych różnicy. Szczególnie, jeśli kalkulacja składki dotyczy młodej osoby. Porównanie ofert poszczególnych ubezpieczycieli pozwala więc na spore oszczędności.

Z danych internetowej porównywarki rankomat.pl wynika, że w ubiegłym roku ceny OC ustabilizowały się. Kierowcy nie musieli więc zmagać się z tak drastycznymi podwyżkami, jak w latach poprzednich. Niestety, nadal wielu właścicieli pojazdów narzeka na wysokie koszty obowiązkowego ubezpieczenia.

Osoby, które wypracowały maksymalne zniżki w OC, płacą średnio kilkaset złotych za polisę, natomiast najmłodsi i mniej doświadczeni za kierownicą – nawet kilka tysięcy. Co istotne – każde towarzystwo może przedstawić im inną propozycję cenową, pomimo, że zakres ochrony będzie taki sam (reguluje go ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych).

Aby uniknąć wysokich kosztów i kupić możliwie najtańszą polisę OC, warto przeprowadzić porównanie ofert wielu towarzystw. Podpowiadamy, jak zrobić to najszybciej i najwygodniej.

 

W Internecie poznasz wszystkie oferty OC

 

Skoro każdy ubezpieczyciel może mieć dla nas inną ofertę OC, trzeba poszukać tego najtańszego. Jak to zrobić?

Jedną z możliwości jest wizyta u agenta ubezpieczeniowego, który po zebraniu wymaganych informacji potrafi obliczyć, gdzie polisa będzie najtańsza. Agenci mogą współpracować z mniejszą lub większą liczbą firm, dlatego nie zawsze spodziewaj się szerokiego porównania.

Drugim, znacznie wygodniejszym sposobem na porównanie ofert jest skorzystanie z internetowej porównywarki OC. Z jej pomocą możesz przeprowadzić symulację cen bez wychodzenia z domu. O dowolnej porze wypełnij formularz i w jednym miejscu sprawdź składkę nawet w kilkunastu towarzystwach ubezpieczeniowych. W Internecie znajdziesz wiele narzędzi, które Ci w tym pomogą. Korzystaj tylko z tych bezpiecznych – jedną z nich jest porównywarka OC i AC Najtaniej u Agenta.

 

Poznaj zasady, które ułatwiają oszczędzanie

 

Podczas poszukiwania najtańszego ubezpieczenia OC pamiętaj, że wszyscy właściciele pojazdów otrzymują spersonalizowaną ofertę, opartą o indywidualną prognozę. Liczą się takie informacje, jak np.:

 • wiek i miejsce zamieszkania właściciela auta,
 • czas posiadania prawa jazdy przez kierowcę oraz jego historia ubezpieczenia,
 • przewidywany przebieg pojazdu w skali roku,
 • rocznik, model, wersja wyposażeniowa, wielkość silnika samochodu,
 • przeznaczenie pojazdu.

 

Dopiero po ustaleniu tych wszystkich detali, ubezpieczyciel przedstawia konkretną kwotę składki. Ponieważ każdy korzysta z własnej taryfy i indywidualnie ocenia ryzyko spowodowania przez wybranego kierowcę kolizji lub wypadku, może zaproponować mu inną niż konkurencja ofertę cenową. Kalkulator OC ubezpieczenie OC – najtaniejuagenta.pl jest świetnym źródłem wiedzy na temat taniej polisy. Dzięki niemu poznasz propozycje kilkunastu firm ubezpieczeniowych. Z poradnika zamieszczonego na stronie porównywarki dowiesz się również, jakim zakresem ubezpieczenia zostanie objęty Twój samochód i z jakiej oferty dodatkowej warto skorzystać, aby poszerzyć ochronę, zgodnie z Twoimi potrzebami.

 

 

artykuł reklamowy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8359zł 1.04%
  • GBP 4.9195zł 0.89%
  • EUR 4.5055zł 0.57%
  • CHF 4.1902zł 0.82%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Fura z kapelą na pokładzie znów wyruszy w drogę. Odwiedzi kilkanaście miejscowości
  Rusza nabór do drużyny Tytanów Lublin
  Festyn Osiedlowy XIX Dzień Węglina
  Teatralny Weekend w Lublinie (PROGRAM)
  Pole obsadzone ziemniakami czeka. W skansenie odbędą się wykopki