We wtorek uroczyście otwarto zmodernizowany SOR przy al. Kraśnickiej (zdjęcia)

Wczoraj w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie odbyło się uroczyste otwarcie rozbudowanego i zmodernizowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Stara część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu przy al. Kraśnickiej przeszła gruntowną modernizację. Dobudowano dodatkową bryłę, by powiększyć powierzchnię, zakupiono nowoczesny sprzęt i meble.

Celem projektu było zwiększenie komfortu zarówno pacjentów, jak i personelu pracującego na oddziale. Rozbudowany SOR umożliwił m.in. umieszczenie na oddziale dodatkowych łóżek. W ramach modernizacji przebudowany został podjazd dla karetek.

– Zaangażowanie pana dyrektora i wszystkich, którzy najpierw planowali rozbudowę SOR-u, a później ją realizowali było przeogromne. Razem wielokrotnie zastanawialiśmy się, jak to będzie w nowym układzie i w nowym systemie organizacyjnym szpitalnych oddziałów ratunkowych w sytuacji, kiedy ten SOR przyjmujący największą liczbę pacjentów, ograniczy możliwość przyjmowania pacjentów z uwagi na inwestycje, które zrealizowano. Okazało się, że najważniejsi są pracownicy. Oni dali radę w tych ciężkich warunkach. Liczba pacjentów przyjmowanych przez ten SOR była imponująca, również w tych ciężkich warunkach lokalowych. Ten rok to jest rok radykalnej poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów z Lublina i Lubelszczyzny, którzy zaczynają leczenie właśnie tutaj – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

Inwestycja zrealizowana została z funduszy europejskich, środków własnych szpitala i budżetu województwa.

(fot. LUW)

Zobacz również

25 komentarzy

 1. Nie rozumie obecnosci kleru z kropidelkiem

 2. Należałoby jeszcze tam wymienić kadrę lekarską na taką, która zainteresuje się pacjentami a nie strajkami i swoim uposażeniem.

 3. Zabobony! Na każdym kroku zabobony!

  • Stojąc na granicy życia i śmierci, zmienia się zasadniczo swój pogląd na świat. Każdy kto się śmieje z duchowej oprawy, niech spróbuje być codziennie obecny przy umieraniu. Ile trzeba wiary, żeby ratować człowieka, który już odszedł i wzywa się go z powrotem?

 4. Ciekawy jestem czy modernizacja obejmuje również czas oczekiwania? Żartowałem pyt. retor. toż wiadomo, że swoje trzeba odsiedzieć

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia