Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Poranne zderzenie z łosiem. Pojazd roztrzaskany, jedna osoba w szpitalu

W piątek rano na drodze krajowej nr 2 doszło do groźnego wypadku z udziałem dzikiego zwierzęcia. Jedna osoba trafiła do szpitala, przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnia w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 6.00 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Krzewica w powiecie bialskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu pojazdu dostawczego z łosiem. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, straż pożarna oraz policja.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Citroen Jumper, 42-latek zderzył się z łanią łosia. Zwierzę wybiegło na jezdnię wprost przed nadjeżdżający samochód.

Jak ustalili policjanci kierujący samochodem był trzeźwy. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał pasażer auta. Mężczyzna trafił do szpitala. Trwa ustalanie wszystkich okoliczności zdarzenia.

Pamiętajmy

Dzikie zwierzęta potrafią nagle wtargnąć na jezdnię, która przecina ich utarte ścieżki i trasy. Wiele zwierząt w starciu z samochodami ginie na drogach. Zniszczeniom ulegają pojazdy, ranni zostają ludzie podróżujący samochodami. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze i nie lekceważmy znaków ostrzegających przed zwierzętami leśnymi.

11 komentarzy

 1. Znaki ostrzegajace przed dzikimi zwierzętami to „dupochron” służb leśnych przed wypłacaniem odszkodowań.
  Tak naprawdę nie ma prędkości z którą może poruszać się samochód żeby uniknąć zderzenia ze zwierzęciem które wbiegnie wprost pod koła. Jeśli Ktoś tego nie rozumie tzn. że nigdy nie miał doczynnienia z taką sytuacją na drodze.

 2. Łosie teraz mają bukowisko…
  Łażą jak ślepe krowy po polach i drogach, na nic nie zwracają uwagi… Wyłażą jak zapada zmrok…
  Na pewno dużo ich po drodze Krasienin – Starościn- Kamionka – Firlej , W niedzielę, jadąc po tej drodze chyba z 7 sztuk łaziło… Więc noga z gazu i tam gdzie są nawet niewielkie zagajniki , oczy dookoła głowy… Bo takie spotkanie z łosiem często kończy się baaardzo źle, o ile nie tragicznie….

 3. No dobra, wszystko się zgadza ale skąd sie uny wzieli, jeszcze ze 20 lat temu kto łosia widział, na Lubelszczyźnie zobaczyć łosia to jakby zobaczyć ufo. A tera ich wszędzie wiela. Same przylazły?

 4. Pamiętajmy!
  Łosi jest za dużo! Jakiś czas temu był program przywrócenia ich populacji ale obecnie nikt za to nie odpowiada i tego w żaden sposób nie kontroluje! A przynajmniej nie przekazuje publicznie w sposób należyty informacji na ten temat. Lublin112 to może by się zajął tym tematem zgodnie ze sztuką dziennikarską?

 5. Kiedy będzie tak by ludzie mieli większe prawa od zwierzat inwazyjnych? To łosie są gatunkiem przywleczonym do nas z północy, dawniej nie występujących u nas.

 6. Trzeba wybić zwierzęta albo ogrodzić lasy, albo wymyśleć coś innego. Jazda w nocy przez las to balansowanie na krawędzi życia lub śmierci, najlepiej to nie jeździć przez las, albo coś wyskoczy albo nie. Nawet jadąc nie za szybko ciężko jest zareagować. To tak jakby jechał 50km/h i nagle wyskoczył przed samochód pieszy.

 7. Polska to państwo paranoików i lewackich przepisów, nawet krety są pod ochroną, nie wspominając o zwierzętach nie występujące u nas jak krokodyle, tygrysy, anakondy a zwłaszcza MAŁPY itd.

 8. W całej Skandynawii do łosi strzela się jak u nas za komuny do zajęcy, a u nas ten zwierz niszczy setki hektarów nowych nasadzeń lasów zjadając młode 2- 4 letnie drzewka.

 9. A u Szwedów już przejedli się ideologią Grety i szukają sposobu by ją uciszyć , oby nie dostała polskiej wizy i nie zamieszkała u nas.

 10. Franiu, co sądzisz o roli łosia w edukacji PoRD i kształtowaniu prawidłowych postaw i nawyków u użytkowników dróg publicznych.

Dodaj komentarz