690 680 960

Poniatowa: Ledwo stał na nogach, ale prowadził auto. Jednego dnia wpadł dwukrotnie

Mieszkaniec Lublina jednego dnia dwukrotnie wpadł na jeździe po alkoholu. To w jakim był stanie, zarejestrowała kamera monitoringu na jednym z budynków, obok którego mężczyzna zaparkował auto.

We wtorek policjanci z opolskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej auto marki Opel, za kierownicą którego siedział 45-letni mieszkaniec Lublina. Mundurowi wyczuli woń alkoholu od kierującego, więc postanowili przebadać go alkomatem. Chwiejący się na nogach kierowca miał w wydychanym powietrzu niemal dwa promile alkoholu.

– Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Musiał on także oddać klucze od samochodu swojej znajomej, która zobowiązała się odstawić auto na parking w Poniatowej i zaopiekować kluczykami do czasu, kiedy jego właściciel będzie potrafił odpowiedzialnie a przede wszystkim trzeźwo nimi zadysponować – informuje st. asp. Edyta Żur z opolskiej Policji.

 


Po odjechaniu policjantów z miejsca kontroli, mężczyzna stanowczo zwrócił się do przechowującej auto kobiety o natychmiastowy zwrot kluczyków po czym odjechał swoim autem.

– Policjanci, którzy pojechali w ślad za 45-latkiem odnaleźli go w Chodlu już po zakończonej jeździe. Badanie stanu trzeźwości wykazało jeszcze wyższy wynik niż poprzednio. 45-latek został zatrzymany. Kamera zainstalowana w pobliżu miejsca, gdzie skończył jazdę zarejestrowała w jakim stanie kierował – dodaje st. asp. Edyta Żur.

W środę 45-latek usłyszał zarzuty, przyznał się do kierowania pojazdem po alkoholu. Mężczyzna złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu teraz do 2 lat pozbawienia wolności i dotkliwe konsekwencje finansowe.

2016-06-02 20:00:34
(fot. wideo Policja Opole Lubelskie)

17 komentarzy

  1. Pijani kierowcy do kamieniołomów!

    Kolejny dowód na to, że większość kobiet jest głupia! Jaką tępą …….. trzeba być, żeby oddać kluczyki pijanemu! Jej też powinni dopieprzyć niezłą grzywnę, może to nauczyłoby ją myślenia!

Kursy walut

  • USD 4.4492zł -0.93%
  • GBP 5.461zł 0.08%
  • EUR 4.685zł -0.09%
  • CHF 4.7576zł -0.01%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!