Ponad tysiąc funkcjonariuszy będzie zabezpieczać EURO U21 w Lublinie. Działania już się rozpoczęły

Bezpieczeństwo mieszkańców Lublina, kibiców oraz zawodników podczas zbliżających się mistrzostw UEFA EURO U21 jest w pełni zapewnione. Tak zapewniają policjanci oraz służby wojewody. Lublin jest już gotowy na rozpoczęcie imprezy.

Wielkie przedsięwzięcie na skalę europejską – tak o zbliżającym się UEFA EURO U21 w Lublinie mówią policjanci. Już od kilku miesięcy przygotowują się do zabezpieczenia tej sportowej imprezy. W tym celu powołany został specjalny zespół, który zajmował się przygotowaniem działań. – Na tą chwilę wszystko jest przygotowane i mam nadzieję, że impreza odbędzie się w sposób bezpieczny. Także mieszkańcy Lublina, turyści a przede wszystkim kibice, będą się czuli bezpiecznie i dobrze się na tej imprezie bawili. My jesteśmy od tego, żeby to bezpieczeństwo zapewnić – wyjaśnia lubelski Komendant Wojewódzki insp. Paweł Dobrodziej.

Jak zapewniają policjanci, wykonali szereg działań oraz współpracują z innymi służbami. Do akcji zostały zaangażowane wszystkie piony, m.in. prewencyjny, kryminalny czy też logistyczny. Do ochrony imprezy skierowanych zostało łącznie ponad 1100 policjantów. Będą to funkcjonariusze zarówno z lubelskiej komendy, jak też z całego garnizonu lubelskiego, czyli z innych miast naszego regionu. Do tego do pomocy przyjadą policjanci z województwa mazowieckiego a także czterech funkcjonariuszy ze Szwecji. Policjanci już zabezpieczają treningi, przemarsze, konwojują przejazdy zawodników, będą też konwojować przejazdy kibiców.

Operacja związana z zabezpieczeniem mistrzostw została nazwana „Turniej”. Podzielono ją na kilka mniejszych podoperacji. Jedną z najważniejszych jest ta o kryptonimie „Lublin”, która z kolei została podzielona na kilka odcinków: „Miasto”, „Trening” i „Arena”. – Każdego dnia, od 12 do 30 czerwca, siły policji na trzy zmiany kierowane są do zabezpieczania. W dni niemeczowe skupiamy się głównie na zabezpieczeniu porządku i zapewniania bezpieczeństwa pod kątem przebywania w Lublinie turystów oraz grup kibiców. Tutaj główne nasze działania skierowane są na miejsca, które są w największym zainteresowaniu kibiców czyli centrum, Stare Miasto, raz inne obiekty które będą zwiedzane przez turystów. Każdego dnia kierowanych jest do zabezpieczenia nawet 200 funkcjonariuszy – tłumaczy Komendant Miejski Policji w Lublinie insp. Dariusz Dudzik.

W dni meczowe te siły policji znacznie wzrastają. Wtedy to ponad 400 funkcjonariuszy non stop pracuje nad zabezpieczaniem imprezy. – Są to m.in. miejsca noclegowe, czyli hotele gdzie mieszkają piłkarze, zabezpieczane są miejsca gdzie przebywają kibice, będziemy także uczestniczyli w przemarszach kibiców – dodaje komendant. Z koeli jak zapewnia wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, bezpieczeństwo na czas odbywającej się w Lublinie imprezy jest cały czas monitorowane pod kątem różnych zagrożeń. Nie ma żadnych sygnałów, aby istniał choć cień ryzyka wystąpienia niebezpieczeństwa związanego z zagrożeniem dla mieszkańców oraz osób, które przyjadą na mistrzostwa.

42

43
41

(fot. lublin112)
2017-06-14 22:45:58

Zobacz również

3 komentarze

 1. No to będzie odpust drogówki na obwodnicy, kto ich zauważy niech komentuje

 2. Ciekawe. To prawie tyłu policjantów, co podczas obchodów rocznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu…

 3. A dlaczego w Lublinie jest pełne obsadzenie trybun kibicami a w takiej Gdyni nie ma żadnego zainteresowania zakupem biletów?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9505zł 0.49%
  • GBP 5.1404zł 0.8%
  • EUR 4.633zł 0.31%
  • CHF 4.3329zł 0.5%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach