Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad sto uszkodzonych budynków przez trąbę powietrzną. Na miejsce jedzie premier (nowe zdjęcia, wideo)

Już 120 uszkodzonych budynków naliczono po przejściu trąby powietrznej w gminie Wojciechów. Na miejscu jest już wojewoda lubelski, jedzie tez premier Mateusz Morawiecki.

Już ponad 140 strażaków walczy z usuwaniem skutków przejścia trąby powietrznej nad gminą Wojciechów. Jak już informowaliśmy, największe zniszczenia są w miejscowościach Stasin, Ignaców i Cyganówka. Do działań zadysponowano ponad 25 zastępów straży pożarnej z jednostek PSP i OSP z terenu powiatu.

Na miejscu są już wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, wicepremier Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu RP Beata Mazurek. Służby wojewody przekazują, że ucierpiały 42 gospodarstwa a uszkodzonych jest 120 budynków. Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala. Jest to 71-letni mężczyzna, na którego spadł fragment dachu.

Z pewnością nie jest to ostateczny bilans kataklizmu, gdyż liczba zgłoszeń cały czas rośnie. W siedzibie OSP Stasin utworzony został sztab kryzysowy, którego zadaniem ma być koordynowanie działań. Priorytetem ratowników jest zabezpieczenie wszystkich uszkodzonych dachów aby ewentualne opady deszczu nie wyrządziły kolejnych szkód.

Jak nas poinformowano, w najbliższych godzinach na miejscu pojawi się również premier Mateusz Morawiecki.

.

 

(fot. wideo – lublin112)

39 komentarzy

  1. Po co tam jechać. W lubelskim i tak mają wysokie poparcie.

  2. Kur.a jakby nie przyjechali to zaraz by zaczęli piać że rząd olał a tak to pieprzą że na pokaz. Malkontenctwo to nasza cecha narodowa …

  3. Mi się wydaje że dla poszkodowanych to i Kim Dzong Un mógł by przyjechać gdyby tylko dostali od niego szybko realną pomoc, w takich przypadkach nie jest ważne kto tylko aby pomógł .

  4. Widać że pojechali kampanię robić. na miejsce tragedi gdzie natura wyrządziła szkody pojechał czarek w garniturku a towarzyszki w garsonkach. No wiadomo trzeba dobrze sie prezentowac. Czysta kampania.

Z kraju

Sport