690 680 960

Ponad sto mandatów w ciągu kilku godzin. Policyjna grupa „Speed” w akcji (zdjęcia)

W piątkowe popołudnie oraz noc na terenie Lublina policjanci drogówki przeprowadzili kolejne działania „Stop agresji na drodze”. W akcji wzięli udział funkcjonariusze z utworzonej właśnie grupy „Speed”.

W piątek w naszym regionie rozpoczął pracę policyjny zespół „Speed”. W jego skład weszli najbardziej doświadczeni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego, których wspierają policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością. Ich zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniem na drodze.

Przede wszystkim chodzi o znaczne przekraczanie przez kierowców prędkości, brawurową jazdę, czy też agresywne zachowania wobec innych uczestników ruchu drogowego. Mają też reagować na wszystkie inne przewinienia, które niosą za sobą wypadki, często tragiczne w skutkach.

Policjanci z zespołu „Speed” wyposażeni zostali w najnowszy sprzęt, poruszają się głównie nieoznakowanymi radiowozami z videorejestratorami, prowadzą też statyczne kontrole prędkości laserowymi miernikami, które wykonują również zdjęcia pojazdom i kierowcom.

Oprócz tras, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych patrolują również miejsca, w których organizowane są nielegalne wyścigi. Z kolei z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością monitorują internet m.in. w celu ujawniania nagrań obrazujących niebezpieczne zachowania kierowców.

Już pierwszego dnia działalności funkcjonariusze wzięli udział w działaniach lubelskiej drogówki pod kryptonimem „Stop Agresji na Drodze”. Celem policjantów było ujawnianie i eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego. Łącznie od piątkowego popołudnia do późnych godzin nocnych skontrolowanych zostało ponad 220 kierowców.

Mundurowi ujawnili ponad 170 wykroczeń, z czego ponad 100 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. W efekcie nałożyli ponad 120 mandatów karnych. W 13 przypadkach za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km na godzinę kierującym zatrzymane zostały prawa jazdy. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 12 dowodów rejestracyjnych z uwagi na zły stan techniczny auta.

(fot. lublin112)

35 komentarzy

  1. Dobrze by było, żeby takie akcje prowadzone były też w terenach wiejskich, szczególnie teraz, w czasie żniw kiedy rozzuchwalenia kombajniści z hederami zaczepionymi na przedzie kombajnu szaleją po drogach publicznych, zajmują całą szerokość jezdni i zmuszają innych kierowców do ucieczki do rowu.

  2. nie no, jaka metropolia taka grupa speed 🙂 ustawili się z suszarkami na Witosa, oznakowaną kijanką, ehhh:P

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas