Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 63 mln złotych na rozwój komunikacji miejskiej w Lublinie. Powstaną parkingi i węzły przesiadkowe

Szereg inwestycji związanych z poprawą dostępności komunikacyjnej i rozwojem komunikacji zbiorowej zaplanowano na terenie Lublina. Właśnie miasto otrzymało na ten cel dofinansowanie.

40 komentarzy

 1. zliczyłam – 145 miejsc parkingowych dla chętnych na przesiadkę z samochodu do autobusu
  🙂 Myślę, że jeśli taka zawrotna ilość samochodów nie wjedzie dzięki tym superinwestycjom do miasta, to w istotny sposób usprawni to ruch uliczny w mieście wojewódzkim Lublin. Różnica od razu będzie widoczna, 145 samochodów mniej na ulicach Lublina, szok 🙂 🙂 🙂

  • Najpierw to trzeba ościenno-gminnych powoźników przekonać, żeby zostawili tam swoje samojazdy, a potem parkingi rozbudować
   Po co od razu walić place na kilkaset aut ? Żeby stały puste ? To zaraz by się podniósł krzyk „Żuk zmarnował kasę na puste place”

   • Nie przekonasz . Już to widzę jak pracownice wszelkiej maści urzędów przesiadają się do komunikacji miejskiej . Zapraszam pod Zus gdzie sznur samochodów z blachami z poza Lublina z singielkami za kółkiem pędzi po osiedlu , żeby znaleźć sensowne miejsce parkingowe pod pracą .

  • Liczba miejsc, nie ilość.

 2. Marszałek mógłby pomyśleć o sprawnej komunikacji na terenie całego lubelskiego, w końcu od tego jest. Nie trzeba by było wcale wyciągać auta z garażu. A tym czasem trwa busowa anarchia.

  • Pomysł dobry. Szkoda, tylko że Pan Prezydent udaje, że nie widzi jak Pan Prezes Mpk pomiata ludźmi w miejskiej spółce. Przecież tyle sygnałów już było, że dzieje się źle a ingerencji Pana Prezydenta żadnej

 3. Taniej byłoby postawić zakaz wjazdu do centrum samochodów spalinowych. Efekt podwójny – puste, czyste centrum i większa motywacja do zakupu elektryka. W okresie przejściowym można by wpuszczać hybrydy.

 4. Dobre! Najpierw niech Się we

 5. Wow . Miejsc na każdym węźle przesiadkow mniej niż pod sklepem na wiosce. Jednak to miasto inspiracji. Wyjdzie tak jak z systemem sterowania ruchem.

 6. A dziś rano w radiu komunikat aby wcześniej wyjść z domu bo trolejbus jeżdżą z opóźnieniem. Panie Żuk, ZTM, czy MPK na pewno jest dobrze zarządzane ?? Kolejny rok i ten sam problem, jakoś w Gdyni sobie potrafią z tym poradzić !!!

 7. W pierwszej kolejności niech pan prezydent przyjrzy się dlaczego Lublin ma opinię najgorzej skomunikowanego miasta w Polsce a dopiero potem buduje coś na kształt parkingów przesiadkowych. Do czego mamy się przesiadać skoro zarządzający komunikacja miejską ignorują wnioski mieszkańców dotyczące organizacji linii mpk.

 8. Kolejne miliony zmarnowane brawo żuk

 9. A kiedy darmowe przejazdy dla emerytów obiecana w czasie kampanii wyborczej

 10. Lubartow az 2 razy 🙂 wow 🙂 trzeba bedzie hybryde zostawic w domu w takiej sytuacji 😉

Z kraju

Polityka i społeczeństwo