Nadchodzą ciężkie czasy dla lubelskich kierowców. Paraliżu części miasta trudno będzie uniknąć

Zmieniły się plany co do przebudowy ulicy Fabrycznej w Lublinie. Wiadomo już, że ruch będzie całkowicie wstrzymany a kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

W przyszłym miesiącu mają się na dobre rozpocząć prace związane z kolejnym elementem inwestycji związanej z przebudową ronda przy Gali. Chodzi o remont ul. Fabrycznej wraz z mostem nad Czerniejówką. Na początku miasto zapewniało, że jednym z warunków jakie musi spełnić wykonawca, to stworzenie organizacji ruchu w ten sposób, aby była zachowana ciągłość ruchu na tej, jednej z newralgicznych ulic.

Teraz okazuje się jednak, że wykonawca złożył wniosek o całkowite wyłączenie z ruchu ul. Fabrycznej na czas prowadzonych prac. Jest to związane m.in. z dużym zakresem robót a jednocześnie ograniczonym czasem na ich wykonanie. Dodatkowo nie jest możliwe rozebranie połowy mostu przy jednoczesnym utrzymaniu ruchu na jego drugiej części i zapewnieniu bezpieczeństwa jego użytkownikom.

Zamknięcie ul. Fabrycznej z pewnością przysporzy wielu problemów komunikacyjnych. Skierowanie ruchu przez ul. Wolską sprawi, że plac Bychawski może zostać kompletnie zakorkowany. Już teraz, zwłaszcza w godzinach szczytu, na ul. Wolskiej, Kunickiego czy też al. Zygmuntowskich i Dywizjonu 303 tworzą się spore korki. Jest jednak jeszcze jeden, dość duży problem. Chodzi bowiem o komunikację miejską, której wiele linii przejeżdża przez ul. Fabryczną. Ich trasy muszą zostać zmienione a dodatkowo nie ma większych szans, aby utrzymane zostały ich rozkłady jazdy.

Prace związane z rozbiórka mostu mają się rozpocząć w poniedziałek 11 lutego, zgodnie z warunkami przetargu, obiekt i nowa nawierzchnia na ul. Fabrycznej mają być gotowe do 31 października.

(fot. lublin112)

Zobacz również

37 komentarzy

 1. hehe żuk zamknął już całkiem Lublin dla ruchu kołowego…. brawo… przy nadbystrzyckiej stoimy, teraz fabryczna … BRAWO TY!

  • Tłucz baranie dalej zawieszenie na lubelskich kartofliskach jak ci remonty nie pasują. Jeździj na przełaj, będziesz mial taki sam komfort jak do tej pory. Przy okazji słomy nabijesz nie tylko w buty ale i w nadkola

   • Czy wykonawca nie wiedział za co się bierze ? Wygrał pewnie przetarg niską ceną a teraz zmiania zasady wykonania tego czego się podjął. Taka jest nasza smutna rzeczywistość …

   • No i po co takie bluzgi?? Jest bałagan i tyle, Trzeba budować, trzeba remontować ale nie paraliżować ruchu w połowie miasta. Można było trochę pomyśleć przy planowaniu inwestycji. Wiem o czym piszę bo codziennie jeżdżę w tym bajzlu …

    • Fakt, remontować trzeba, rozszerzać i budować nowe ulice. Tylko k..rwa dlaczego czekano z tym 20 lat…? To w lublinie zabrakło „jasnowidzów” żeby przewidzieć, że samochodów przybędzie…?!?! Inne miasta np Rzeszów, Białystok itp. nie wspominając o zachodzie Polski radzą sobie z „szaleństwem kupowania samochodów” sukcesywnie od wielu lat inwestując w infrastrukturę drogową. A lublin: stadiony, csk, biurowce dla urzędasów, akły itp. a drogi leżały odłogiem i nagle trzeba sparaliżować miasto na kilka lat żeby mieszkańcy stojąc w korkach dokładnie odczuli że SĄ REMONTY… a jakże…

 2. Wiem że nie ma sprawiedliwosci na tym świecie ale wg mnie skoro był przetarg i firmy liczyły swoje propozycje finansowe na podstawie utrzymania ruchu na wspomnianym moście bo taki był warunek a teraz jeden z kluczowych warunków umowy się zmienia to przetarg powinnien byc uniewazniony.

 3. czy ja dobrze paczę, że fabryczna będzie nieczynna przez PÓŁ ROKU? !
  To może warto było tego jednak nie ruszać? 😐 Albo chociaż poczekać na koniec przebudowy Diamentowej…

 4. No sorry, jak sie tyle lat nie robilo nic z ulicami to tak jest. W koncu wybory….

 5. ja rozumiem że most trzeba rozebrać cały i trzeba to zamknąć. Ale na tyle miesięcy ? ! grubo ponad pół roku a może być i tak że blisko rok czasu to potrwa ! To można było technicznie zrobić w ciągu maksymalnie 3 miesięcy . Nie takie mosty się budowało a i pontonowych co nieco się rzuciło.

 6. Grześ przez wieś

  Ooo super , koniec remontu na 31 października.TYLKO KTÓREGO ROKU?

 7. Grześ przez wieś,zwaną lublinem

  Ooo super , koniec remontu na 31 października.TYLKO KTÓREGO ROKU?

 8. masakra co się będzie działo , ten most mógł jeszcze stać spoko z pół wieku , podeprzeć tylko było w paru miejscach , co to za strumyk tam płynie spoko jeszcze mógł postać

 9. Zakaz ruchu pieszych. Łażą, stwarzają zagrożenie.

  • O i odezwał się typowy kierownik jednego kółka na czterech… i co jeszcze ci przeszkadza…?

 10. Już teraz ciężko jeździć po tej wsi. Remonty potrzebne ale wszystkie naraz?? Nic trza stąd spierdzielac

 11. Jak czytam komentarze to nie wiem czy płakać, czy śmiać się z ułomności narodu. A więc, po kolei. Wariant 1: Kochanie ,dzieciaki, mamy kasę na remont domu, ale żeby się nie wyprowadzać do rodziców, zrobimy to na raty tj.: w 2019 wyremontujemy kuchnię, w 2020 salon, w 2021 sypialnię i pokoje dzieci, a w 2022 łazienkę. Wariant 2: Kochanie, dzieciaczki, zrobimy remont całego domu od razu, warunek jest taki, że na 3 miesiące musimy zamieszkać u dziadków. Wiem że dziadek pali, babcia non stop gada i głośno chrapie, a z zaparkowaniem aut będzie gehenna, ale jest to jedyne wyjście aby zrobić remont w całości i mieć wszystko z bani. Który wariant wybieracie???

  • Zapomniałeś dodać, że część tej kasy to dofinansowanie, które przepadnie jeśli domu nie wyremontujesz do końca przykładowo 2021.
   Łazienka zatem pozostanie w pierwszym wariancie bez remontu.
   A z sypialnią i pokojami dzieci też może być problem bo w 2021 wykonawca będzie chciał przynajmniej dwa razy więcej pieniędzy 🙂

  • Przykład tak infantylny że szkoda gadać… ale dobra rozwińmy: tatusiu, ale fachowcy obiecali wyremontować bez wyprowadzania się za umówioną kasę a teraz karzą wypi…lać z mieszkania..? 2: to mieszkanie wymagało remontu 15 lat temu czy wtedy nie można już było zacząć sukcesywnie remontować pomieszczenia jak jeszcze nas nie było…?
   Natomiast odniesieniem przeprowadzki do dziadków sugerujesz żeby mieszkańcy lublina na kilka lat wyjechali do innych miast…?

 12. Jeszcze poproszę o wydłubanie starych betonowych latarni z …. NOWEGO CHODNIKA I TRAWNIKÓW przy świeżo wyremontowanej Balladyny. Początek ulicy przy szkole ma wydłubane i koniec przy Wileńskiej ale środek nie i stoi 11 słupów.
  Bareja byłby zadowolony === DO ROBOTY !
  Przy okazji włączcie wreszcie nowe latarnie .

 13. Nic nie robić to będo narzekać też

 14. Może pomogłoby czasowe otworzenie na ruch 1-go Maja?

  • A co to da? Przecież to jeszcze bardziej zakorkowało Lubelskiego Lipca jeszcze przed rondem. Poza tym ta ulica nie jest przystosowana do takiego ruchu…

 15. To ja jeszcze zaporopnuje takie kombo – dorzucić do tego remont:
  Zana
  al. Kraśnickiej
  Sowińskiego
  i Nadbystrzycką od PACO.

 16. Ale te komentarze sa glupie. Wszyscy chca jezdzic pod dobrych drogach a nikt nie chce remontow…to kiedy nocami??? Bo rzeszow i inne miasta sobie poradzily…zapewniam Cie ze tam tez sie remontuje sukcesywnie tak jak w lublinie. A bo mogl postac jeszcze…spec sie znalaz co robil ekspertyzy 😀 a dlaczego teraz…no kiedys trzeba zaczac. A dlaczego nie wczesniej… bo moze nie bylo na to kasy, a bo w stadiony, csk itd…a jak gdzie indziej takie cos powstaje to wtedy a bo Lublin taki brzydki i zacofany, a bo az na pol roku…ogromna przebudowa to i potrwac musi przeciez to wymiana wszystkiego z tym co pod ziemia tez. Kazdy remont to utrudnienia ale pozniej efekt bedzie piekny a rondo przy gali bylo juz w fatalnym stanie. Zawsze mozna objchac to miejsce inaczej a jesli nie to trudno. Za pol roku bedzie sie smigac. Wszyscy tak gadali na femont wylotu na warszawe z ducha a jak teraz jest wygodnie. A wam nic tylko wiecznie zle…a to ze remont bo wybory, a to ze w lecie a to ze na wiosne a to ze sra..co a to ze pier…co no zawsze cos.

 17. jutro będę mieszkał w Gdańsku mieście wolności i nienawiści a nie tu,???!!!!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0244zł -0.64%
  • GBP 4.9316zł -1.03%
  • EUR 4.4264zł -0.26%
  • CHF 4.1494zł -0.51%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online