Niedziela, 14 kwietnia 202414/04/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 57 tys. nowych zakażeń koronawirusem. Tydzień do tygodnia to wzrost o 56 procent

W piątek rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował o liczbie nowych zakażeń koronawirusem. Z danych wynika, że tydzień do tygodnia mamy wzrost zakażeń o 56 procent.

Minionej doby zarejestrowano 57 262 nowe zakażenia koronawirusem, a zmarło 271 kolejnych osób, które zmagały się z COVID-19. Wiceminister przekazał, że dzisiaj mamy o 400 przypadków mniej niż wczoraj, ale tydzień do tygodnia to wzrost zakażeń o 56 procent. Tydzień temu mieliśmy 36 665 nowych zakażeń koronawirusem i zmarło wówczas 248 osób z COVID-19.

Ostatniej doby wykonano w kraju 178 tysięcy testów na obecność koronawirusa. Wariant Omikron stanowi już 60 proc. wszystkich nowych wykrytych przypadków. Oznacza to, że mutacja ta stanowi już większość nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Na kwarantannie w całym kraju przebywa ponad milion osób.

Od wczoraj w aptekach w całym kraju można bezpłatnie sprawdzić, czy jest się zakażonym koronawirusem. Baza punktów, gdzie można zrobić wymaz cały czas się powiększa. Nie ma ograniczenia liczby testów, które mogą być wykonane u jednej osoby. Farmaceuta pobiera wymaz z nosogardzieli, wykonuje test i umieszcza wynik w systemie.

?ZOBACZ: W aptekach w całym kraju można bezpłatnie wykonać test na COVID-19. Sprawdź, w których

(fot. WOT)

38 komentarzy

  1. I na co na koniec żywota martwic się planetą?
    Zabraknie ludzi, sama się zrekonstruuje.
    Natura się sama obroni

  2. grudzień 2020 r.: „Wynalezienie i powszechne użycie szczepionki to moment przełomowy w walce z pandemią. Ona nie przesądza, że definitywnie pożegnamy się z koronawirusem – przypomnę, że mowa o grupie wirusów, które były i będą z nami zawsze. Jednak w odniesieniu do tego konkretnego szczepu skuteczna szczepionka zakończy nasze zmagania z COVID-19. Oczywiście nie oznacza to unicestwienia SARS-CoV-2, ten z nami pozostanie, ale już bez potencjału wywoływania pandemii w związku z wytworzeniem odporności w dużym odsetku populacji.” wypowiedź prof. G. Gieleraka

Z kraju