Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Ponad 100 prób nielegalnego przekroczenia granicy. Dwie grupy forsowały zabezpieczenia graniczne

Na granicy polsko-białoruskiej nadal dochodzi do prób jej nielegalnego przekroczenia. Minionej doby kilkudziesięcioosobowe grupy forsowały zabezpieczenia graniczne przy pomocy białoruskich służb.

Wczoraj na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 116 prób jej nielegalnego przekroczenia. Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 25 postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze 30-osobowe grupy dwukrotnie forsowały granicę przy wsparciu białoruskich służb. Polskie służby powstrzymały te ataki.

Jak informuje Stanisław Żaryn rzecznik ministra Koordynatora Służb Specjalnych, operacja hybrydowa przeciwko Polsce przeradza się w pełzający konflikt. Liczba ataków się zmniejsza, ale służby białoruskie wciąż destabilizują granicę Polski. Z szacunków polskich służb wynika, że do tej pory do Iraku i Syrii strona białoruska odesłała ok. 3 tys. migrantów i loty te są cały czas realizowane. Nadal jednak na terytorium Białorusi pozostaje kilka tysięcy migrantów.

(fot. 16DZ)

5 komentarzy

 1. Postraszcie ich jak naszych rodaków, Omikronem! Wodą, albo wieprzowiną.

 2. X-X-X-X-X---X-X-X

  Kiedy wpuścicie na teren przygraniczny wszystkie media?

  Teraz to możecie sobie pisać wszystko, bo nikt was nie sprawdzi…

  • I po co mają wpuszczać tam media? Takich oszołomów z tvn-u wpuszczą, a ci jeszcze płot zniszczą aby tylko muzolom pomóc w przejściu na naszą stronę. I bardzo dobrze, że nie te hieny dziennikarskie mają tam zakaz wstępu. Co by nie mówić, ale tu pisowcy dobrze robią. Poza tym nikt ich tu nie zapraszał, sami są sobie winni, że teraz siedzą w mrozie. W krajach z których uciekają te nieroby nie ma żadnej wojny, ale czego nie wymyślą tacy pożyteczni i*******…

 3. ,aa,boKrzycho.paPj

  Proszę zabierzcie tych pograniczników z gminy Mircze w powiecie hrubieszowskim,bo oni w lesie koło Tyszowiec na pograniczu dwóch powiatów- polują lornetkami na spracowanych rodaków, jadących bez zapiętych pasów bezpieczeństwa,chyba nie mają zajęcia,bo o bezpieczeństwo to na pewno im nie chodzi,ale o łupienie z ludzi pieniędzy bo walą mandaty.

 4. ,aa,boKrzycho.paPj

  Zabierzcie ich do pomocy na granicę z Białorusią,to będą mieli zajęcie,zamiast pisania mandatów,za brak pasów

Z kraju

Polityka i społeczeństwo