Pomyliła gaz z hamulcem, potrąciła dwóch mężczyzn

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, młoda mieszkanka Lubartowa otrzymała mandat w kwocie 500 złotych. Na szczęście potrąceni przez nią mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń ciała.

Do zdarzenia doszło na ul. 1 Maja w Lubartowie. Służby ratunkowe zostały powiadomione o potrąceniu dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak ustalili policjanci, kierująca volkswagenem mieszkanka Lubartowa, wyjeżdżała z drogi podporządkowanej na ul. 1-go Maja i skręcała w lewo, w kierunku ul. Cichej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła dwóch mężczyzn.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy poszkodowanym, na szczęście tylko jeden z nich doznał niegroźnych obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala na badania. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa, natomiast piesi mieli po blisko promilu alkoholu w organizmie.

W trakcie ustalanie okoliczności zdarzenia kobieta nie ukrywała, że to ona ponosi winę za zdarzenie. Mianowicie w ostatniej chwili zauważyła znajdujących się przy osi jezdni mężczyzn i zamiast hamulca, omyłkowo nacisnęła pedał gazu.

Kobieta za spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruch drogowym została ukarana 500 złotowym mandatem, do jej konta przypisano również 6 punktów karnych.

(fot. lublin112 – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-10 23:37:48

Zobacz również

25 komentarzy

 1. No dziewczyny nie popisujecie się ostatnio. Widzę nieraz jak taka siksa ledwo zaczełą jeździć ale jest pewna że podczas jazdy poradzi sobie i z jazdą i smartfonem w łapie. A potem zaskoczona i panika i pomylka. I tak ma szczęście że nic poważnego się nie stało

 2. Było zabrać kwity zanim znów pomyli geye i kogoś zabije. Autobus, szynobus i z buta.

 3. jak to rokuje na przyszłość? 500 zł i 6 pkt. nauczy ją prawidłowego kierowania samochodem? Nie znam takiej metody. Co będzie w następnym zdarzeniu? to samo?

 4. I prawo jazdy dalej ma? K…a, niektórzy tracą prawo jazdy za wyprzedzanie na podwójnej ciągłej…

 5. …bo na kursie nie uczyli, gdzie gaz a gdzie hamulec??

 6. Jak by to skomentowała tutejsza patologia? O, może tak:

  „Oj tam, oj tam. Oczywista wina tych przeklętych „świętych krów”!!! Gdyby przez przejście nie LEŹLI, to by nic się nie stało (przypominam, że w tym kraju nie ma obowiązku ŁAŻENIA po przejściach dla pieszych). A kierowca jest tylko człowiekiem i ma prawo się pomylić – np. pomylić gaz z hamulcem. Ma prawo się zamyślić, zagapić, trochę wypić, korzystać z telefonu podczas jazdy, ale to nie umniejsza winy „świętych krów”, które powinny wiedzieć, że są na drodze słabsze i to ONE powinny uważać!!! Ci bezmyślni piesi powinni jeszcze płacić kierującej za naprawę auta!”.

  Gdyby kierującym był mężczyzna, podobne komentarze już by się pojawiły, ale autem kierowała kobieta, więc patole mają zagwozdkę – na kogo wylać wiadro pomyj: kobietę czy pieszych? Dylematy moralne hejterów.

 7. a już czytając to myślałem żę to pewna kierowca z MPK co w ten sposób rozwaliła trolejbus i osobówkę na Kraśnickich….

  • Kali (rachmistrz z Lublina)

   VIP’ie – o ile wiem to ta pożal się Boże, kierowca MPK, niestety, dzięki „walce” o nią Związków Zawodowych, dalej tam pracuje i dalej tyje.

 8. Nie potrafię zrozumieć jak można pomylić pedał gazu z pedałem hamulca?!!!,A co do telefonów w łapce to jest masakra co najmniej 40% ludzi właśnie tak jeździ że ważniejsza jest rozmowa niż patrzenie co się dzieje na drodze

 9. i znowu pomylilA. wyjechalA. nie pomyslalA…

 10. Może nie pomyliła lecz sądziła, że zdąży przed pieszymi przejechać przez przejście? Tak czy owak należałoby dziewczynę wysłać na doszkalanie, bo widać nie nauczyła się jeszcze jeździć.

 11. Kto ją wypuścił na ulicę. Pomylić to można rano sól z cukrem do kawy jak jest się zaspanym. Brak słów to żadne usprawiedliwienie.
  Co do smartfonów nie zgadzam się, że aż tylu rozmawia bo nie rozmawia……… tylko ku..a sweetfocie sobie strzelają i na faceboo-sia wrzucają żeby kumpelom się pochwalić, że „ja jadę” .
  Jak następnym razem pomyli pedały i dzieciaczka potrącił też dostanie 500 i 6 pkt?
  Jestem kierowcą ( kierowcą od kilkunastu lat, a nie kierowcą niedzielnym)gdy widzę jak młodzi jeżdżą to aż strach wychodzić z domu jako pieszy i wyjeżdżać jako kierowca.
  Brak mi więcej słów.

 12. I nie zabrali prawka? i to jest idiotyzm milicji, zupełnie jak u księży jeden da rozgrzeszenie za to samo przewinienie, inny nie. Sami sobie panami, dziady jedne.

 13. baby do garow…..

 14. Nic nie pomyliła wyjeżdżała z osiedla w lewo gaz do dechy i poprostu ich nie widziała,a ta śpiewka z pomyleniem to dla sciemy jest Blondyna może mi uwieżą że ja głupia i prawko mi zostawią

 15. Jakaś ściema z tym myleniem pedałów. Przecież nie da się tego zrobić.

 16. Pomylił to sie egzaminator ,dając takiemu komuś prawo jazdy …szczególowe badania psychologiczne dla wszystkich ,a nie tylko dla kierowców zawodowych …podejrzewam ,a nawet jestem pewien że połowa obecnych kierowców by nie przeszła …kto przechodził takie badania to wie .A w bajke o” pomylonych pedałach ” nawet dzieci nie uwierzą

 17. Już dajcie spokój tym pedałom. To są DZWIGNIE: przyspieszenia, sprzęgła i hamulca.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9217zł -0.9%
  • GBP 4.9563zł 0.05%
  • EUR 4.4443zł 0.22%
  • CHF 4.0948zł -0.59%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online