Pomóżmy wspólnie Nikoli z Lublina w walce z chorobą

Czasami tak niewiele trzeba aby odmienić czyjeś życie, czy też pomóc w walce z chorobą. Jedno jest pewne, wspólne pomaganie przynosi satysfakcje ale także daje szansę na lepsze jutro, zwłaszcza dla chorej Nikoli z Lublina.

Mam na imię Nikola. Urodziłam się w 2011 roku jako zdrowa dziewczynka. Mogłam biegać, mówić i robić wszystko to co inne zdrowe dzieci. Byłam po prostu zdrowa. Niestety okrutny los sprawił, że w 2013 roku przeszłam opryszczkowe zapalenie mózgu.

Moja mamusia i tatuś jeździli ze mną od lekarza do lekarza, żaden nie potrafił powiedzieć co mi jest i żaden nie chciał przepisać mi antybiotyku. W końcu trafiłam do szpitala, gdzie od gorączki dostałam drgawek i straciłam przytomność. Po tygodniu stwierdzono u mnie opryszczkowe zapalenie mózgu.

Od tamtej pory nie potrafię już biegać, nie potrafię mówić, a nawet siedzieć, nie umiem nawet samodzielnie zjeść. Mam niedotlenienie mózgu, wzmożone napięcia mięśniowe, lekarze mówią na to „spastyczność” i do tego wszystkiego wykryli u mnie padaczkę. Mojej mamusi i tatusiowi jest bardzo smutno, że nie mogę już robić tego co robiłam przed chorobą, mi też jest bardzo ciężko ale mimo tego ciężaru jestem szczęśliwą dziewczynką bo mam kochającą mnie całym serduszkiem rodzinę. Rozumiem wszystko i wszystko pamiętam, zaczęłam chodzić do przedszkola specjalnego i rodzice są ze mnie bardzo dumni.

Niestety nie mają tyle pieniążków, żeby zapewnić mi wszystko. Mam szansę żeby wyzdrowieć, żeby stanąć na nóżki i znowu móc biegać tak jak kiedyś. Tylko rehabilitacja i leczenie może mi pomóc. Proszę was wszystkich abyście wpłacali pieniążki na moje subkonto. Pomóżcie mi i moim rodzicom. Jesteście naszą nadzieją. Nadzieją na lepsze jutro.

POMÓŻ NIKOLI W POWROCIE DO ZDROWIA

Przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem Kowalik, 3262 pomagacie Państwo Nikoli w walce z chorobą. Dziękujemy za wszelką pomoc – Nikolcia z rodzicami.

Pomóż tutaj – kliknij!
http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/lista/nikola_kowalik.html

Strona Nikoli na Facebooku
https://www.facebook.com/Pomagamy-Nikoli-Kowalik-z-Lublina-320527411446445/

2016-01-06 13:44:13
(fot. Nadesłane)

7 komentarzy

 1. I tak pomaga nasze panstwo, że rodzice muszą hwytac się wszelkich sposobów by pomuc swojemu dziecku. Leczenie pijaków meneli w naszym państwie kosztuje ponad 13 miliardów rocznie. Mieszkania socjalne też przysługują w pierwszej kolejności znajomym czy alkoholikom. Wystarczy się wybrać na Felin Mireckiego Żelazną gdzie miasto posiada lokale socjalne by zobaczyć jak wyglądają meliny i w jakim stanie się one znajdują. Jestem za zlikwidowaniem MOPR-u MOPS-u ponieważ te instytucje się nie sprawdzają a utrzymywanie tych urzedasow z naszych podatków jest nieracjonalne do pomocy jaką otrzymują ludzie którzy ta pomoc powinni otrzymać. Następną kwestia to marnotrawienie wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto przez zarządzających służba zdrowia. Jeśli ta dziewczynka powinna być rehabilitowana to powinna mieć na stałe zajęcia by w mniejszym czy większym stopniu przywrócić jej sprawność i powrót do zdrowia a nie z urzędu 10 zabiegów a potem przerwa. Szanowani czytelnicy weźmy sprawy w swoje ręce i powiedzmy że państwo należy do nas a nie do prezydenta dyrektora prezesa NFZ-tu czy ludzi którzy mówią że są wybrancami narodu. Naród was wybrał ale po to byscie służyli temu narodowi bo jesteście, służącymi ludzi którzy was wybrali a nie po to byscie dbali o swoje partie prywatne interesy i ustawili swoje rodziny. Pytam się czemu państwo nie może pomuc tej dziewczynce z naszych podatków wszak chyb w ogólnym przeliczeniu nie jest to kwota bajonska dla wpływów jakie państwo dostaje od ludzz z ich pracy. Życzę ci dużo siły Nikola do walki z choroba i z przestarzałym systemem i ludźmi odpowiedzialnymi za niego a rodzicom dużo cierpliwości i wiary że małe kroki przeradzają się w długi skok.

 2. Ja wpłaciłam, może akurat na jakiś lek starczy.

 3. Dziękuję serdecznie lublin112 za opublikowanie artykułu! Jesteście wielcy!

 4. W leczeniu opryszczkowego zapalenia mózgu podaje się acyklowir czyli lek przeciwwirusowy. Żaden antybiotyk by nie pomógł bo ta choroba nie ma podłoża bakteryjnego! Poza tym aby podać acyklowir wcześniej należy wykonać badanie płyny mózgowo rdzeniowego na obecność wirusa. W pierwszych dniach a nawt tygodniach choroby wynik może być ujemny, bo taka biologię ma ten wirus a poza tym występują krwawienia które też mogą spowodować wynik fałszywie ujemny. Z zamieszczonego opisu wynika jakby stan dziewczynki wynikał z tego, że lekarze popełnili błąd bo „moja mamusia i tatuś jeździli ze mną od lekarza do lekarza, żaden nie potrafił powiedzieć co mi jest i żaden nie chciał przepisać mi antybiotyku”. Podkreślę jeszcze raz: żaden antybiotyk by nie pomógł. Opryszczkowe zapalenie mózgu to bardzo ciężka choroba pozostawiająca po sobie również ciężkie powikłania. Życzę Nikoli powrotu do zdrowia i wspieram akcję.

 5. mika: moje dziecko jest leczone antybiotykami nawet jeśli jest to wirus. Ma po prostu taki organizm i jej to pomaga. Dziękuję za komentarz i wsparcie 😉 Pozdrawiam. Mama Nikoli.

 6. Moim zdaniem lekarze popełnili błąd.Ja jako matka wiedziałam co dla niej dobre. Po za tym jak można podać dziecku tlen dopiero po 10 minutach od utraty przytomności. Przez ten incydent Nikola ma niedotlenienie niedokrwienne mózgu. Oczywiście ten incydent nie jest uwieczniony w dokumentacji medycznej.

 7. Jako lekarze specjaliście wiemy też jak ważna jest profesjonalna pomoc i systematyczność rehabilitacji, dlatego nawet w domowych warunkach, wszystkich zachęcamy do powtarzania ćwiczeń. Trzymamy kciuki za Nikolę. A w razie potrzeby zapraszamy na konsultacje do gabinetów Plus Medic w Lublinie.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7675zł 0.58%
  • GBP 5.2861zł -0.2%
  • EUR 4.5447zł -0.01%
  • CHF 4.1472zł 0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą