Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policyjna akcja pod nazwą „Prędkość”. Rekordzista jechał BMW 114 km/h ul. Filaretów

W czwartek policjanci w całym kraju przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość”. Lubelscy mundurowi skontrolowali blisko 450 kierujących i ujawnili prawie 400 wykroczeń.

Mimo licznych policyjnych apeli o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drogach w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy rażąco łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wielu nie zdaje sobie sprawy z tego, że nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych. Jest to jedna z głównych przyczyn groźnych zdarzeń drogowych, także tych ze śmiertelnym skutkiem.

Podczas czwartkowej ogólnopolskiej akcji „Prędkość” policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie skontrolowali blisko 450 kierujących i ujawnili prawie 400 wykroczeń. Pięciu kierowców musi liczyć się z utratą uprawnień na 3 miesiące za jazdę powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Jednym z nich jest kierowca BMW, który na ulicy Filaretów jechał z prędkością 114 km/h.

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, funkcjonariusz ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Kierujący musi liczyć się z utratą prawa jazdy na 3 miesiące, mandatem do 500 złotych oraz 10 punktami.

(fot. lublin112.pl)

25 komentarzy

 1. Na wyścigowej tez stały i łapały. To nie fer.
  Skoro wyścigowa to sie wyścigi robi…
  Na szczęście tylko stówę dostałem za 75/50

  • Zastanawiam się kiedy kierowcy zrozumieją że na Wyścigowej trzeba jechać 50 km/h żeby przejechać na zielonej fali.

   • Trzeba ciut więcej. Przy 50 można nie zdążyć. Chociaż moze to rozbieżność wskazan…
    „Malo myślący” będą nadal jeździć 75.

 2. pod pozorem bezpieczeństwa codziennie łupią obywatela,policyjno represyjny kraj

  • Tak. A mandaty powinne być 10x wyższe. Nie każdy musi być kierowcą. Nie umiesz jeździć – nie jedź.

 3. Tyle na godzinę to ja wv T4 latam codziennie na głównych alejach lublina

 4. Na to nie ma rady. Wymoczki muszą jakoś odreagować jak im …. nie staje.

 5. fotoradar?? radar ręczny czy jak zwykle jedziemy tyle samo i zabieramy kwity???
  jeżeli on jedzie 110 ja muszę żeby go sprawdzić pojazdem nie uprzywilejowanym, jechać z podobną prędkością, po czym zatrzymuje zabieram kwity jadę dalej, witamy w Polsce, mimo że pies tak samo złamał przepisy, no ale w SKRETYNIAŁEM POLSCE POD PRZYWÓDZTWEM JEGO MOŚCIA KARANAKA. co się dziwić.

Z kraju