Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Wziął samochód od ojca i doprowadził do kolizji. Był pijany, nie ma uprawnień

Wczoraj późnym popołudniem na jednej z dróg powiatu parczewskiego doszło do kolizji dwóch pojazdów. Sprawca zdarzenia był pijany, a co więcej, wziął samochód należący do ojca nie mówiąc mu o tym.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Sosnowica. Policjanci zauważyli pojazd marki Volkswagen, którego kierujący, jadąc w kierunku miejscowości Nowy Orzechów, na skrzyżowaniu wykonał manewr skrętu w lewo w stronę miejscowości Uhnin.

Podczas tego manewru doprowadził do zdarzenia drogowego najeżdżając na tył poprzedzającego go pojazdu marki Skoda, którego kierujący zatrzymał się w związku ze znakiem „stop”.

Sprawca kolizji, 19-letni mieszkaniec gminy Ludwin, był nietrzeźwy. Jak się okazało, mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 19-latek podróżował z dwoma pasażerami. Uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej. Jak oświadczył młody mężczyzna siedzący za kierownicą, pojazd wziął bez wiedzy i zgody ojca.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi 19-latek został ukarany mandatami karnymi. Z kolei za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Jeden komentarz

  1. tatuś czereśniaka się ucieszy

Wiadomości z info112