Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci zrobili zakupy rodzinie przebywającej na kwarantannie

Rodzina przebywająca na kwarantannie na terenie powiatu opolskiego poprosiła policjantów o zrobienie zakupów. Mundurowi dostali listę i udali się z nią do sklepu, a następnie dostarczyli artykuły żywnościowe i higieniczne do domu.

Wizyta mundurowych, którzy sprawdzali przestrzeganie kwarantanny, okazała dla jednej z rodzin na terenie powiatu opolskiego bardzo pomocna. Objęci kwarantanną młodzi ludzie nieśmiało poprosili funkcjonariuszy o zakup czegoś do jedzenia.

Mundurowi z listą zakupów poszli do sklepu. Artykuły żywnościowe i higieniczne pozostawione przez mundurowych na parapecie okiennym na jakiś czas pozwolą zaspokoić potrzeby rodziny.

Podczas codziennej służby policjanci odwiedzają osoby objęte kwarantanną. Dopytują, czy czegoś nie potrzebują, przekazują informację służbom sanitarny, pracownikom pomocy społecznej, którzy zajmują się dostarczaniem niezbędnych produktów, ale również rozmawiają, podnoszą na duchu oraz udzielają porad w zakresie uzyskania pomocy.

(fot. Policja Opole Lubelskie)

20 komentarzy

  1. Jesteśmy na kwarantannie. To nam robiono zakupy, za które z góry bardzo dziękuję naszej władzy, która nas odwiedza i pomaga.
    Pozdrawiam

  2. Wyczyn na miarę Nobla, mnie sąsiad robi zakupy i jakoś nikt nie ma parcia aby to obwieszczać.

  3. Jakoś trzeba ocieplić wizerunek policji po tych akcjach prześladowania obywateli

  4. Zakupy zakupami, ale cały czas mnie nurtuje pytanie – Kto wynosi śmieci?

Z kraju