Policjanci z zespołu „Speed” prowadzili działania na ulicach miasta. Kilku kierowców oddało uprawnienia

W sobotę policjanci z zespołu „Speed” przeprowadzili kolejne działania na ulicach Lublina. Ich efektem było m.in. zatrzymanie 6 praw jazdy.

Wczoraj funkcjonariusze drogówki wchodzący w skład zespołu „Speed” prowadzili działania na ulicach Lublina. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Policjanci ujawnili ponad 30 wykroczeń, zatrzymali 6 praw jazdy, głównie za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Policjanci zapowiadają, że tego typu działania będą cyklicznie powtarzane. Funkcjonariusze z grupy „Speed” zwracają szczególną uwagę na miejsca, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejscach organizacji nielegalnych wyścigów.

(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

40 komentarzy

 1. A kiedy grupa speed zajmie się drogami serwisowymi S12 S17 w Kalinówce?

  • No co ty .
   Tam trzeba ścigać kierowców z dużymi prędkościami . Teraz gdy warunki atmosferyczne są tak zmienne , to po co policjanci mają ryzykować rozbiciem auta . Lepiej powoli i robić robotę ” małą łyżeczką ” w ciepłym autku , aniżeli stać w zimnie na krawężniku .

 2. Czyli znów łapali na Solidarności, tam gdzie do obwodnicy jest 60 km/h, choć prędkość projektowa to 110 i ani skrzyżowań z ruchem poprzecznym, ani przejść dla pieszych na całej długości nie ma?
  Brawo oni!
  Zawsze tam „poprawiają bezpieczeństwo”, bo tam najłatwiej zrobić „wynik” do statystyk.

  • Jakbyś więcej czytał i słuchał, a nie wylewał swój żal zakompleksionego pseudokierowcy, to byś wiedział jaki jest powód ograniczenia prędkości na tej drodze.

   • Może nas oświecisz, bo ja też nie słyszałem o wypadkach na tej drodze i nie rozumiem ograniczenia prędkości na tej drodze. A przecież rzekomo walczą o poprawę bezpieczeństwa na drogach

    • Tam ograniczenie jest z powodu hałasu. Mieszkańcom przeszkadzał i miasto obniżyło prędkość.

     • Mieszkańcom przeszkadzał hałas na drodze umieszczonej w wykopie, za ekranami akustycznymi… wierz dalej w bajki, tak samo jak w to, że bus pas na MM jest super, a w mieście potrzeba dróg rowerowych…

     • W tych pięknych okolicznościach przyrody..

      Jacy mieszkańcy?? Wlot od Warszawy na 500 metrach zmienia się dopuszczalna prędkość 3 razy w dodatku pojawia się nagle znak teren zabudowany. ;d to teren działania tej znakomitej grupy.

     • @W tych pięknych okolicznościach przyrody..

      Mieszkańcy szerokiego. Miasto wykonało ponowne pomiary natężenia hałasu. Były w normie. Mimo to miasto uległo mieszkańcom i zmniejszyli dozwoloną prędkość z 90km/h do 60km/h na odcinku 900m. Zostały również ustawione dodatkowe ekrany za 3mln zł.

   • @zzaa
    To może mnie oświecisz?

    FYI – mandatu nie dostałem od ponad 10 lat, chodzi mi o to, że jak już widzę nieoznakowane, to najczęściej na zjeździe na obwodnicę… a w mieście, gdzie przydałyby się dużo bardziej, jakoś rzadziej.

    Ale – to też ma sens – tak jak napisałem – najłatwiej „łowić” tam, gdzie ograniczenie jest nałożone „od czapy” i pasuje do prędkości konstrukcyjnej drogi jak pięść do nosa… niż w mieście, gdzie przekroczenie o 20 jest dużo groźniejsze dla pieszych i innych uczestników ruchu, niż przekroczenie o 50 na Solidarności.

 3. 30 wykroczeń jak na cały dzień pracy grupy speed to wynik dość marny. Kwota z mandatów pewnie nawet nie pokryła kosztów akcji.

 4. Nic wspolnego to nie ma z bezpieczenstwem,gnebienie obywatela i zbieranie kasy na 500 plus.Pozdrawiam głupkow co wierzą w poprawe bezpieczenstwa.Bardzo dobry wpis Kuby,Pozdrawiam myślących

 5. Co to za nazwa – speed, jak to wymawiać? Nie ma takiego słowa w języku polskim

 6. Mnie rozbraja ta ich nazwa – speed.
  To ich ustawa o języku polskim nie obowiązuje?

 7. Tak powinno byc codziennie

 8. Speed łapie wsiurów z kompleksem !!!

  • To tylko „wsiury z kompleksem” potrafią jeździć więcej niż 50 km/h np. Al. Mazowieckiego? „Mieszczuchy” jeżdżą wolniej i to lewym pasem, żeby korki były jak największe? Serio?

 9. Amfetamina ,speed

 10. Jeżdżą na 4 nieoznakowane radiowozy po Mazowieckiego i łapią. 50 km/h na dwujezdniowej ulicy… tylko w Lublinie cuda…

 11. dobra robota policja

 12. Jednak za mało jest takich akcji. Mandaty od 20 lat takie same. Wielu czuje się bezkarnie. Ja popieram takie akcje.

 13. Kierowca ma trzymać łapy na kierownicy,a pasażerowie co mają z nimi zrobić????????Tak samo jak dyskusja kierowcy z kontrolującym kończy się mandatem ale pasażer może dyskutować ,bo kara go nie dotyczy.

 14. Zapraszam na Czechów zelwerowicza, koncertowa codziennie rano co trzeci na ledach w deszcz, a ostatnio to i we mgle. Jakoś ich nie widać, ale cóż światła to tylko 100

 15. A co by bylo gdyby nie bylo policj Na drogach I lapania idiotow za kierownica co.przepisy maja w d….? Powinni jeszcze scigac kretynow ktorzy wypisuja bezmozgie posty.na temat pracy policj.zeby nie policja to wypadkom bylo by o 100%wiecej pijosow Na drogach drugie tyle itd itd zwykly Kowalski by sie bal wyjsc Na droge a tak przynajmniej wiedza ze ktos ich moze scignac

  • Normalnie by w końcu było. Ty naprawdę wierzysz w to że te akcje są dla czyjegokolwiek bezpieczeństwa? Naiwny.

 16. … brawo policja !!! … tylko te mandaty to kpina , jak auto za 300 tys

 17. A ciekawe co mówią statystyki odnośnie zatrzymanych radiowozów które przekraczają dopuszczalną prędkość.Pewnie takich kontroli nie ma .he,.

 18. bez yanosika żeście jechali i was złapali

 19. Jedyna rada na to to yanosik w każdym aucie i speed grupa będzie d…..a bo kazdemu na 100 % zdarzy się przycisnąć zwłaszcza w nowszych autach gdzie nie odczuwa się prędkości a trudno oderwać wzrok od tego co się dzieje na drodze

 20. No tak bo na autostradach nie dają rady dogonić nikogo 😀

 21. Zastanawiam się czemu tylko w dużych miastach łapią. Tyle co jeździłem do Puław jest tyle wariatów i im się udaje…

 22. zapraszam na Abramowicką, tu jest ciekawie

 23. Wpisz w prawym gornym rogu w wyszukaj –pijany taksowkarz i czytaj do połnocy haha

 24. Łapią i zabierają prawka na S. A może by tak przyjechali na ulice Janowską w Lublinie. A tak jak jesteśmy w temacie. Ciekawe jak jeżdżą prywatnymi samochodami?

 25. no akurat dziś na Janowskiej to nie poszalejesz po tych rowach z wodą

 26. Karać, karać, rozstrzeliwać na miejscu ,karać ….najlepiej pozamykać wszystkie drogi i zakazać jeździć samochodami. To jest tak zwany wolny kraj. K O Ł C H O Z

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online