Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Policjanci i leśnicy poszukują sadysty, który powiesił na sznurku psa w lesie (zdjęcia)

Strażnicy leśni oraz policjanci poszukują sprawcy bestialskiego czynu, do którego doszło w lesie koło Przasnysza. Na jednym z drzew został odnaleziony nieżyjący pies wiszący na sznurku.

W miniony wtorek strażnicy leśni z Nadleśnictwa Przasnysz podczas patrolu w kompleksie leśnym natrafili na jednym z drzew, na psa powieszonego na sznurku. Zwierzę znajdowało się w lesie w okolicy miejscowości Krzynowłoga Mała, w woj. mazowieckim w powiecie przasnyskim.

– Widok był nawet dla nich nieprzyjemny. W tej sytuacji określenie „sadysta” to łagodne pojęcie jakim można określić sprawcę – powiedział Paweł Reszko strażnik leśny z Nadleśnictwa Przasnysz. – Z uwagi na to, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt sprawca popełnił przestępstwo zawiadomiliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu – dodał.

Leśnicy zwracają się z apelem do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy, o kontakt z policją.

Policjanci i leśnicy poszukują sadysty, który powiesił na sznurku psa w lesie (zdjęcia)

Policjanci i leśnicy poszukują sadysty, który powiesił na sznurku psa w lesie (zdjęcia)

(fot. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie)

29 komentarzy

  1. Moge ustalic kto to zrobil. W zamian chce prace .. moze byc bez umowy. Nie zalezy mi bo mam komornika.

  2. Dopóki dolone sondy bedo wydawać góffniane wyroki za znęcanie się nad zwierzętami kary nie bedo odstraszać i taki …bany jaskiniowiec …dolony syn uja i kloaki zapewne to zrobi jeszcze raz !

  3. To zrobił człowiek, istota podobno myśląca?

  4. A mogła matka sku….wiela po porodzie powiesić, ale miejmy nadzieję że własne dzieci mu jeszcze to samo zrobią! To nie człowiek to ścierwo.

  5. To są właśnie miłośnicy psów i kotów jak się znudzi to do lasu.

  6. Moim zdaniem, aby uniknąć takich zwyrodniałych, nie ludzkich zachowań powinna powstać ustawa, mająca na celu spis zwierząt domowych, przez wyznaczone jednostki ( weterynarzy, obrońców zwierząt). A za takie zachowania dotkliwa kara pieniężna na schroniska, moralna czyli podanie z imienia nazwiska do publicznych wiadomości i zakaz posiadania zwierząt i zbliżania się od nich.

  7. Przykre jest to że ludzie tak traktują niewinne istoty które tylko chcą szczęśliwie żyć u boku „człowieka” i szczęśliwie przy nim odejść…
    Ludzie nie potrafią być ludźmi nawet dla innych ludzi… To naprawdę przytłaczające…

Z kraju