Połamane krzyże na cmentarzu przy ulicy Lipowej. Nocą grasowali wandale

Policjanci poszukują sprawców dewastacji, do jakiej doszło na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Zniszczone zostały krzyże.

Nieznani sprawcy zdewastowali siedem krzyży na cmentarzu przy ulicy Lipowej w Lublinie. Jak nas poinformowano, wandale grasowali w nocy z wtorku na środę. Bulwersuje fakt, że zniszczeń dokonano na terenie niedawno odnowionej kwatery żołnierzy Wojska Polskiego z września 1939 roku.

Sprawą zajmuje się policja. Technicy dokonali oględzin miejsca zdarzenia, zebrali też pozostawione przez sprawców ślady. Teraz trwa poszukiwanie osób odpowiedzialnych za ten czyn.

Jak ustaliliśmy, po zauważeniu zniszczeń pracownicy administracji cmentarza sprawdzili pozostałą część nekropolii, jednak więcej śladów działania wandali nie znaleziono.

Część cmentarza, na której działali wandale, została niedawno wyremontowana. Kwatery obrońców Lublina, ofiar bombardowania w 1939 r., żołnierzy Wojska Polskiego z września 1939 r., Ludowego Wojska Polskiego oraz partyzantów odnowiono, 48 mniejszych mogił scalono w 6 większych jak też wymieniono 192 betonowe krzyży na granitowe.

(fot. nadesłane, Michał, Andrzej)
2016-11-24 19:40:03

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Na noc powinien być cmentarz zamykany , to jedno a drugie to to że trzeba być człekokształtnym pustym małpoludem aby zrobić coś takiego.

 2. Jakim szmaciarzem trzeba byc żeby sie czepić mogił żołnierzy. Mam nadzieje ze ich szybko złapią.

 3. ZaklAd ze ukraincy?

 4. Gym Base… więcej bezstresowego wychowywania!!!!!!!

 5. 0 szacunku, nic tylko życzyć takim aby gnili na śmietniku.

 6. znowu ukraińska fantazja

 7. Ukrainskie studenciki…

 8. Aż chciałoby sie napisac Lublin i wszystko jasne.. jak to niektórzy mają w zwyczaju – etykietować ludzi po rejestracji spoza lublina, bo nie tak zaparkował, nie na ten pas wjechał… Tyle, ze o takich rzeczach jak powyżej, na wsi nikt nie słyszał.

  • Masz rajcę na wsi takie rzeczy nie maja miejsca, a co do jazdy ludzi z dużych miast to napiszę tylko tyle że jeżdżą na pamięć i się wymądrzają puścić takiego do drugiego miasta to baranieje!

   • Nie rozśmieszaj mnie , wystarczy poszukać . Z dzisiaj Ujanowice pow.limanowski raczej nie miasto osiem mogił , dwa samochody plus stacja paliw – wieś się bawi ./ źródło Radio Kraków /

  • Ale o gorszych ,to już tak.

 9. tez obstawiam ze to ukraincy! tym bardziej po filmie Wołyń pojawia sie dyskusja na uczelniach gdzie sa rozne narodowosci i to oni patrza na nich inaczej niz jeszcze rok temu…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8014zł -0.13%
  • GBP 5.2376zł -0.26%
  • EUR 4.5546zł -0.01%
  • CHF 4.1198zł -0.52%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja