Ponad pół roku utrudnień. Rozpoczął się remont ul. Armii Krajowej w Lublinie

Dzisiaj przed południem drogowcy przystąpili do remontu ul. Armii Krajowej w Lublinie. Kierowcy mają do dyspozycji tylko jeden pas jezdni.

W poniedziałek rozpoczęła się przebudowa ul. Armii Krajowej w Lublinie. Drogowcy na początek zajęli się jezdnią prowadzącą w kierunku ul. Jana Pawła II. Na odcinku od ul. Bohaterów Monte Cassino do ul. Orkana oba pasy zostały całkowicie wyłączone z ruchu. Żeby zapewnić przejazd, ruch obustronny odbywa się jezdnią po stronie os. Ruta. Zamknięte zostały także wloty ulic: Kawaleryjskiej i Herbowej. Na czas prac wprowadzono na nich ruch dwukierunkowy. Wjazdy w przypadku ul. Kawaleryjskiej znajdują się od ul. Orkana zaś w przypadku ul. Herbowej od ul. Ułanów. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy czerwca.

Później drogowcy zajmą się jezdnią prowadzącą w kierunku ul. Bohaterów Monte Cassino. Ruch przeniesiony zostanie na wyremontowaną stronę ulicy. W tym przypadku nie będzie możliwości wjazdu i wyjazdu z ulicy Ułanów. Z kolei utrzymany zostanie wjazd i wyjazd w ul. Dziewanny i ul. Rucianą. Jednocześnie remontowana będzie także kładka dla pieszych znajdująca się nad ulicą. Utrudnienia w ruchu powinny zakończyć się w połowie października.

Rozpoczęte dzisiaj prace są kontynuacją trwającej od 2013 roku przebudowy tej ulicy. Na początku wyremontowane zostały oba wiadukty biegnące nad ul. Ułanów. W ubiegłym roku przebudowany został odcinek od ul. Jana Pawła II do skrzyżowania z ul. Orkana.


(fot. lublin112)
2015-03-30 22:27:02

10 komentarzy

 1. Czy plany są takie że wyremontują do samych kraśnickich? bo chyba przy kościele jest najgorszy odcinek tej ulicy !!!!

  • Przy kościele to już Bohaterów Monte Casino. Jak znam geniuszy z ratusza to pewnie już nie.

   • Zdaje sobie sprawę że to już Monte Cassino ale ku**wica mnie strzela jak muszę tamtędy jeździć i za każdym razem martwię się o to czy mi nie odpadnie koło

 2. Wreszcie, czas najwyższy na remont jezdni. Ale co do wykonawcy/zarządcy – przed takimi utrudnieniami należałoby poinformować chwilę wcześniej mieszkańców pobliskich osiedli. Na ul. Kawaleryjskiej wprowadzono znowu ruch w obu kierunkach, będzie powtórka z ubiegłego roku, samochody zaparkowane wzdłuż ulicy w taki sposób, że przy drodze jednokierunkowej ciężko się zmieścić.

 3. Przy kościele to już Monte Cassino, ale tam też ma byc podobno jakiś remont az do Zana.

 4. JAkość robót jak w zeszłym roku czy tym razem zapadających ścieżek rowerowych się nie przewiduje ?

 5. Mietek z tabletek

  i co roku po 200 m będą robic jak by nie mogli raz zrobić do samej kraśnickiej tam też juz zrobiona jest dorga Polska kraj idotów

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8393zł 1.43%
  • GBP 5.3056zł 0.64%
  • EUR 4.5793zł 0.56%
  • CHF 4.1313zł 0.76%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!