Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pojazd zjechał z drogi do rowu. Mężczyzny nie udało się uratować (zdjęcia)

Wczoraj po południu w miejscowości Lejno pojazd osobowy zjechał do przydrożnego rowu. Pomimo przeprowadzonej akcji ratunkowej nie udało się uratować życia mężczyzny podróżującego samochodem.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 16. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że pojazd osobowy marki Seat zjechał do przydrożnego rowu, a znajdujący się wewnątrz mężczyzna nie daje oznak życia.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG Parczew, OSP KSRG Sosnowica, OSP Nowy Orzechów i OSP Stary Orzechów, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Po przybyciu na miejsce strażacy niezwłocznie podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystaniem AED, która była prowadzona do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, który przejął od strażaków czynności medyczne.

Jak informują strażacy, niestety mimo wysiłków wszystkich ratowników mężczyzna zmarł na miejscu. Okoliczności zdarzenia ustalają parczewscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. OSP KSRG Sosnowica)

9 komentarzy

 1. Serio potrzebne 4 jednostki OSP do jednego auta w rowie ?

  • Babcia - słuchaczka Radia Ma... wieprzową twarz

   Kilka dni temu jakiś o straż ocierający się „specjalista”, uswiadamiał tu, że w Polsce obowiązują tagie głupie procedury, które wymyslił ktoś nierozgarnięty, a inny choć rozgarnięty nie ma władzy, żeby to zmienić.
   Tak więc na hasło: START, jedzie kto sie tylko załapie do wozu bojowego. Zawsze coś tam się zarobi, nawet jak się tylko aumulator odłączy, poszura szczotką, albo zastąpi się policjanta przy kierowaniu ruchem, czy opowie się gapiącym się innym druhom co i ile się wypiło poprzedniego popołudnia.

  • Nie. Ale premia potrzeba i nadgodziny się same nie wyrobią.

  • Kilku z druhów pewnie bierze czynny udział w ogarnięciu nieszcześcia, a dla większości jest to trening szkoleniowy,
   okazja do pokazania się, pogadania z kolegami po fachu…
   Albo jak kolega zapomniał zabrać sikawki pożycza mu swoją…

  • Jeśli to ma być dobrze postawiony parawan to i piąty zastęp by miał co robić… a kasiorka za akcję OSP dla druha i jednostki idzie jak złoto…

  • Sgloszenie poszło jako wypadek to i poleciało 4 zastępy

 2. nie walnal w cos mocno pewnie serce

 3. Niestety tak jest, ale to tylko świadczy że jeszcze bardzo dużo mamy zatwardziałych „tylko” kierowców którzy nie poczuli, że świat bez szyby samochodu jest piękniejszy. Przejażdzka rowerem dwa razy do roku to za mało aby to poczuć i samochód odstawić do lamusa tzn na początek częściej pozostawić w garażu.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo