690 680 960

Pojazd dostawczy był za ciężki, kurier dostał najwyższy możliwy mandat za to wykroczenie (zdjęcia)

Inspektorzy WITD w trakcie dojazdu do punktu kontrolnego nabrali podejrzeń, co do wagi poruszającego się przed nimi pojazdu dostawczego. Jak się później okazało mieli rację. Kierowca został ukarany wysokim mandatem.

W miniony czwartek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie, podczas dojazdu do punktu kontrolnego w Kalinówce nabrali podejrzeń, co do wagi jadącego przed nimi pojazdu dostawczego.

Jak się okazało mieli rację, bo pojazd przewożący paczki na zlecenie jednej z firm kurierskich, miał dopuszczalną masę całkowitą 3500 kg i mógł przewozić 1300 kg ładunku. Faktycznie przewoził aż 5200 kg paczek – to 4 razy więcej niż wynosiła ładowność pojazdu.

Do czasu przeładunku zakazano dalszej jazdy, a na kierującego nałożono maksymalny mandat karny za to wykroczenie w kwocie 3000 złotych.

(fot. WITD)

17 komentarzy

 1. Masakra jak kurierzy traktują nasze paczki, pracują jak za karę, szybko i byle jak.

  • A to prawda – z tej firmy, zawsze dostaję uszkodzone paczki, pół biedy jak tylko karton jest uszkodzony, najgorzej gdy zawartość również. Znam dwóch kurierów z tej firmy i jeden z nich to straszny cham i prostak- robi ze wszystkim łaskę. Tak jak napisałeś pracują jak za karę. Kurierze z tej firmy- jak ci się nie chce pracować to znajdź inne zajęcie i zwolnij miejsce pracy dla kogoś kto będzie chciał to robić.

   • głupia babo zatrudnij się w kurierce i zobaczysz jak sama szybko zostaniesz „prostaczką”. z czym robi łaskę z drugim albo trzecim podjazdem bo jaśnie państwa w domu nie ma? wydaniem reszty? najlepsze, dzwonisz a baba w domu będę po 17tej. ja też i cyk awizo. a że znasz już dwóch to śmiem twierdzić że sprawdza się stare kurierskie porzekadło „kurier puka zawsze dwa razy” bardzo mi przykro że nie wpadłaś w oko temu chamowi

    • dzięki tobie, że się zwolniłeś to wzrosną stawki chyba, że ten natłok ukraiński będzie zaniżał nam pensje bo wszędzie psują rynek – a ceny zachodnia a przez imigrantów zarobkowych to pensje dalej 3-4 x mniejsze

    • a gdzie normalni ludzie mają być w ciągu dnia jak nie w pracy, zamawiając przesyłki – kurier to dla mnie ostateczność, jak nie mam innej opcji

    • kiedyś kurier–swoją wypowiedzią utwierdziłeś mnie w przekonaniu że reprezentujesz zerową płaszczyznę intelektualną. Całe szczęście że nie jesteś kurierem tylko zerem. p.s. Zdziwiłbyś się gdybyś mnie zobaczył- jestem modelką bielizny więc resztę sobie wyobraź i pukaj swoją starą plus size :).

 2. Dawaj paczkę dalej powiedział jeden solidny kurier do drugiego.

 3. To raczej nie wina kuriera tylko jego firmy , znają wagę paczek wiedzą ile może załadować na samochód a pomimo to wysyłają jednego człowieka zamiast 3 , żeby było taniej

  • Kurier też zna wagę paczek które przyjmuje na kark, zna przepisy ruchu drogowego, zamiast powiedzieć, że to „pie*doli i nie będzie narażał się na mandat” to wozi się jak czołgiem. Tak samo jak pracodawca chciałby abyś ruszał w trasę samochodem bez świateł albo hamulców… jak cie złapią tracisz tylko TY.

 4. taka drobnica i wazyla 5200? to raczej caly samochod z paczkami ktos ie pomylil

  • drobnica pewnie na doładowanie wolnej przestrzeni, nikt by windy nie wysylal jakby tam dalej „za drobnicą” nie bylo palet

 5. Ten bUs na pusto jak ma 500 k ładowności to wszysto może wozić pszczoły luzem a nie paczki

 6. ale kopica na pace

 7. Mój XXX-owy kurier przywozi mi palety z grubymi maszynami. Zapytany dlaczego nie przesmaruje rypiącej jak 100 ch windy oznajmił, że czeka tylko na jakąś inspekcję – bo 350 kg ładowności w autku z bliźniakami raczej może nie przejść. Inny opowiadał jak sobie radzi z takimi paniusiami które oczekują laski a nic takiego nie robią. Zwroty z adnotacją – klient odmówił przyjęcia wpisywane bez zbędnych wizyt załatwiają sprawę. Podoba mi się takie podejście. Jak nie potrafisz szanować kuriera to licz się z konsekwencjami.

 8. Mina garbata

 9. Ten bus jak jest z kierowcą na pokładzie już jest przeważony, to powinno być na c, ale ktoś sprytnie zarejestrował to na kategorie b, jak by wyjęli z niego przesyłki dalej by przekraczał 3,5 tony

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!