690 680 960

Podtopione dwie szkoły w Lublinie, ponad 150 interwencji strażaków. 30 tys. złotych strat po wczorajszych burzach (wideo, zdjęcia)

Straż pożarna podsumowała interwencje związane z usuwaniem skutków wczorajszych nawałnic, które przetoczyły się przez woj. lubelskie. Strażacy w regionie interweniowali ponad 150 razy, starty oszacowano wstępnie na 30 tys. złotych.

W środę po południu przez woj. lubelskie przeszły intensywne burze, które przyniosły nawalne opady deszczu, silny wiatr, a lokalnie również opady gradu. Po przejściu nawałnic strażacy mieli ręce pełne pracy.

Jak przekazał nam Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, strażacy na terenie Lublina i powiatu lubelskiego interweniowali do 20 zdarzeń, 12 z nich dotyczyło usuwania skutków silnych wiatrów (5 w mieście, 7 na terenie powiatu). 8 razy strażacy wyjeżdżali do pompowania wody (7 w Lublinie, 1 na terenie powiatu). W Lublinie woda wdarła się do dwóch szkół i doszło do podtopienia obiektów przy al. Długosza oraz przy ul. Bronowickiej. Uszkodzony został również jeden pojazd osobowy.

W regionie strażacy interweniowali blisko 150 razy. Większość, bo 110 wyjazdów, związanych było ze skutkami silnych wiatrów. Dotyczyły one usuwania połamanych konarów i drzew. Najwięcej interwencji strażacy odnotowali na terenie powiatu ryckiego. Działania straży pożarnej zakończył się około północy. Straty wstępnie oszacowano na 30 tys. złotych.

 

Chmury burzowe nad regionem (fot. fanipogody.pl)

W środę, 26 sierpnia  ok. godz. 18, na północny – zachód od Szczebrzeszyna uformowała się chmura szelfowa

 

(fot. OSP KSRG Wojciechów, wideo Ryszard Molas)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej