Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Uber rozszerzył działalność na terenie Lublina. Teraz oferuje przewozy pasażerskie

W Lublinie Uber rozpoczął działalność związaną z przewozem osób. Jest to już ósme miasto w Polsce, w którym funkcjonuje aplikacja do zamawiania przejazdów.

Od czwartku firma Uber rozszerzyła działalność na terenie Lublina. Po ponad roku funkcjonowania usługi Uber Eats, czyli platformy służącej do zamawiania i dostawy żywności, teraz postanowiono wdrożyć przewóz pasażerów, z którego firma znana jest na całym świecie. Uber jest aplikacją mobilną, która łączy kierowców z pasażerami, umożliwiając swoim użytkownikom dotarcie do celu, z góry ustaloną trasą oraz za cenę znaną w momencie zamawiania przejazdu.

W Polsce platforma po raz pierwszy ruszyła w 2014 roku w Warszawie, następnie usługa ta została uruchomiona w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Działa ona na podobnej zasadzie jak funkcjonujący w Lublinie od końca 2018 roku Bolt. Jak wyjaśnia Michał Konowrocki, Dyrektor Zarządzający Uber Polska, uruchomienie aplikacji w Lublinie jest kolejnym krokiem w strategii firmy, która ma na celu wdrożenie zrównoważonego transportu miejskiego łącząc przejazdy, mikromobilność oraz komunikację publiczną.

– Lublin jest dla nas szczególnie ważnym ośrodkiem w tej części kraju. Już trzy lata temu postanowiliśmy, że właśnie tutaj będzie jedno z największych i najważniejszych centrów BPO w Europie. Ta decyzja okazała się niezwykle trafiona, podobnie jak uruchomienie siostrzanej aplikacji Uber Eats. Uruchomienie platformy do zamawiania przejazdów to naturalny, kolejny krok w budowaniu partnerstwa z miastem oraz oferowaniu nowoczesnych i bezpiecznych usług dla jego mieszkańców – mówi Michał Konowrocki.

Jak zapewnia firma Uber, przejazdy mają być realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. W ramach bezpieczeństwa aplikacja oferuje pasażerom również udostępnienie trasy przejazdu bliskim, przypomnienia o sprawdzeniu czy kierowca i pojazd zgadzają się z tym, co widnieje w aplikacji, prowadzona jest także weryfikacja sytuacji nieprzewidzianych na drodze.

(fot. nadesłane)

60 komentarzy

  1. Dobra analogia

  2. Jak dla mnie , to jest cudowne! Dopiero się przeprowadziłam do Lublina i strasznie brakowało mi ubera bo często nim jeździłam w innym mieście. Mają dużo kierowców, nie trzeba pół godziny czekać na samochód + zapewne będą bardzo konkurencyjne ceny 🙂

  3. na pewno wypróbuję ubera, nigdy nie miałam okazji korzystać. no i w sumie trochę nie rozumiem tej dyskusji o modelach biznesowych i zagranicznym kapitale, bo jednak dla mnie, jako zwykłego użytkownika, liczy się cena i jakość usługi, a kto ją wykonuje to jest kwestia drugorzędna 🙂

Z kraju