Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Podpalił osiem pojazdów, straty blisko 140 tys. złotych. Policjanci zatrzymali 27-latka

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o podpalenie ośmiu samochód na parkingu jednej z firm kurierskich. Do zdarzenia doszło pod koniec lipca tego roku.

Starty wywołane pożarem oszacowano na blisko 140 tys. złotych. W wyniku pożaru spłonęły cztery busy, a kolejne cztery pojazdy zostały uszkodzone.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z KMP w Lublinie, którzy zabezpieczali ślady. Wstępne ustalenia wskazywały, że doszło do podpalenia. Przypuszczenia te potwierdził też biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu policjanci znaleźli i zabezpieczyli m.in. butelkę z łatwopalną substancją.

Kryminalni ustalili personalia podplacza. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany. Policjanci pojechali po niego do Krasnegostawu, gdzie zamieszkuje.

Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli też jego odzież, w którą ubrany był w chwili popełnienia tego przestępstwa. 27-latek został przewieziony do KMP w Lublinie i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

2018-08-10 10:37:34
(fot. wideo KWP Lublin)

13 komentarzy

  1. Desperat bo mu pseudo szef nie wypłacił kasy …???czy psycho…

  2. hehe jaki dumny z siebie xD

  3. No i luz. Tylko ciekawe skad wezmie 140 000 na pokrycie strat. W kieszeni ma tylko paczke fajek.

  4. 10 lat za podpalenie 8 lat za wypadek w którym zginęły 3 osoby a kilka odniosło poważne obrażenia. Brawo Polska.

  5. szacun dla tego odważnego młodego człowieka ja i jeszcze wielu innych jeździmy w dehaelu za psie pieniądze , jestęśmy zastraszani a dwa razy zostałem pobity przez mafię kurierską chciałem się zwolnić nie można wpadli o 5 rano do domu nie zdążyłem wyskoczyć z drugiego piętra , chwycili mnie i skopali

  6. Studentka iv roku prawa umcs bez dorabiania w agencjach.

    Ciekawy jestem czy będzie wyrok z regresem,bo na pewno będzie walił głupa aby nie spłacać pokrzywdzonym za straty.I sąd mu ufa i skieruje na badania.,a lekarze stwierdzą ,że nie i do domu bo nie jest groźny dla otoczenia.Tak tylko czytam akta jako studentka prawa.

  7. Juz wdzę jak spłaca te straty …takie rzeczy to nie w tym kraju …powinien byc przymusowo zatrudniony w DHL jako kurier i zapier…lać aż spłaci do końca życia

Wiadomości z info112