Podczas wyprzedzania zahaczył o lusterko. Miał prawie 3 promile, nie przyznawał się do kierowania

Łęczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który mając prawie 3 promile doprowadził do kolizji. 29-latek mówił mundurowym, że to nie on kierował, tylko nieletnia pasażerka.

Do zdarzenia doszło w minioną środę po godzinie 22 w miejscowości Stoczek w powiecie łęczyńskim. Policjanci otrzymali zgłoszenie od kierowcy pojazdu marki Skoda o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca seata w trakcie manewru wyprzedzania zahaczył swoim lusterkiem zewnętrznym o lusterko zewnętrzne skody. Sprawca próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak 56-letni kierowca skody zmusił go do zatrzymania. 29-latek na początku chciał nakłonić poszkodowanego, aby nie zgłaszał sprawy na policję. W trakcie rozmowy uczestnik zdarzenia wyczuł od podejrzanego spowodowania kolizji silną woń alkoholu i wyjął mu kluczyki z pojazdu.

Jak się okazało 29-letni mieszkaniec gminy Chełm miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Co więcej, ma on zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna powiedział, że to nie on kierował samochodem, tylko małoletnia pasażerka, która w ogóle nie posiada uprawnień i umiejętności do kierowania samochodami.

Nietrzeźwy podejrzany został zatrzymany przez łęczyńskich mundurowych i osadzony w policyjnym areszcie. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

9 komentarzy

  1. No, panowie dobre chłopaki, jakie wskazówki dla tego młodziana, który padł ofiarą starego konfidenta? „To nie ja prowadziłem”? ” Nie rozpoznaję tego powietrza, to nie ja je wydychałem”? „To nie moja krew”? A w ogóle po co afera, stało się komuś coś? A poważnie, to rzygać mi się na was chce, dranie. Obyście się jak najszybciej powybijali podczas szybkiej, ale bezpieczniej jazdy!

  2. Typowy kierowca seata.

  3. Dzban miesiąca , buhahahahahaha

  4. Kiedy będą kary za jazdę pod wpływem? Politycy nawet przed wyborami, wystrzegaja się takich deklaracji,żeby nie stracić głosów wyborców-pijaków.

    • Politycy ? – Przecież sami jeżdźą „pod wpływem” więc nie będą kręcić bicza na własne du…y

  5. Znowu wiejska wsza

  6. Bardzo dobrze nie ma pobłażania !!!! dla takich idiotów, kosić równo i nakładać takie kary, ze przez całe życie będzie musiał spłacać dług finansowy!!!! Ile jeszcze takich dzbanów jeździ po naszych drogach….:(

  7. Dobrze że nie zahaczył wewnetrznym lusterkiem seata o wewnetrzne lusterko skody. Było by gorzej.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zoomikołajki w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie
„Bezpieczna sobota z Mikołajem w ODTJ WORD w Lublinie”
Życie świętego Stanisława Papczyńskiego w formie rysunków na piasku
Superauta dla Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu