690 680 960

Czarna chmura za busem, kontrolki zaklejone taśmą. Przerwana podróż na trasie Lublin – Biłgoraj (zdjęcia)

Policjanci patrolujący drogę wojewódzką nr 835 zauważyli, jak z jadącego przed nimi busa relacji Lublin – Biłgoraj, wydobywała się chmura czarnego dymu. Mundurowi byli zmuszeni przerwać podróż osobom znajdującym się w pojeździe, z powodu jego złego stanu technicznego.

Dzisiaj po południu policjanci patrolujący na motocyklach drogę wojewódzką nr 835, zauważyli w Ćmiłowie jak z jadącego przed nimi mercedesa, z układu wydechowego wydobywa się czarny dym.

Policjanci postanowili skontrolować stan techniczny pojazdu, w trosce o bezpieczeństwo podróżnych. Jak się okazało, w mercedesie zaklejone były taśmą kontrolki na desce rozdzielczej, tak aby nie było ich widać.

Mundurowi stwierdzili w pojeździe m.in. niesprawne hamulce oraz układ chłodzenia. W związku z tym, funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu oraz zakazali dalszej jazdy do czasu wykonania niezbędnych napraw. Policjanci byli zmuszeni także wyprosić podróżnych z busa, zaś kierowca zwrócił im pieniądze.

(fot. lublin112.pl)

59 komentarzy

 1. No i kierowca ma wolne. Też bym tak chciał a tu trzeba jezdzić cały dzień i mocherowych wozić. Takie kontrole powinny być częściej a nie przypadkiem mundurowi jechali i zobaczyli chmure dymu. Śmieszne

 2. Przecież takich busów w podobnym lub gorszym stanie technicznym jeździ po polsce cała masa. Zatrzymali jednego a w tym czasie obok nich przejechało 10 busów w gorszym stanie.
  Zaostrzyć kary za podbijanie badań technicznych „po znajomości”

 3. Wywalcie z dróg te wszystkie kompciuchy stare graty tdi rakotwóry bez euro6. Wypadków będzie mniej i powietrze lepsze.

  • poszukaj sobie: „Zaskakujące dane z Niemiec. Diesle nie mają wpływu na jakość powietrza w miastach”

 4. Wszyscy chcieliby tanio jeździć od ponad dziesięciu lat ceny biletów takie same a wydatki wzrosły więc tną koszty aż staje się to niebezpieczne dla pasażerów. Nie jest to wina kierowców busów bo oni mają taki wybór jeździć abo spadać z pracy. Nie jestem właścicielem firmy przewozowej czasami pasażerem.

 5. Widzę że p s Biłgoraj zaczyna współpracować z mundurowymi na początku zaczęli obniżać ceny biletów żeby innym przewoźnikom nie opłacało się jeździć niech urząd zainteresuje się ta firmą busy nowe katalogowa cena takiego auto to ponad 300 tys zł a cena biletu do celu to 7 zł przy pełnym składzie 24 os wychodzi 168 zł wiadomo że nie na takiej opcji żeby zapakować kpl ludzi koszt utrzymania takiego auta na takiej trasie to 1.20 km netto więc jaka jest logika tej firmy skąd się biorą pieniądze na utrzymanie a firma w dalszym ciągu podstawia nowe auta

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas