Wtorek, 27 lutego 202427/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podczas skoku na bungee mężczyźnie odpięła się uprząż (wideo)

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj w Gdyni w Parku Rady Europy. Podczas skoku na bungee odpięła się uprząż przymocowana do nóg skaczącego mężczyzny.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Gdyni w Parku Rady Europy. Podczas skoku na bungee od nóg skaczącego mężczyzny odpięła się uprząż. Mężczyzna spadł po chwili na poduszkę powietrzną.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać całe zdarzenie.

Jak informują policjanci skoczek nie odniósł widocznych obrażeń, był przytomny. Okoliczności wypadku badają policjanci.

(fot. wideo Worldwide.Modern.Technology)

23 komentarze

  1. Mam uprawnienia wysokościowe i jestem wspinaczem, więc obejrzałem film na maksymalnym zwolnieniu aby zobaczyć co się tam naprawdę stało, bo wydawało mi się niemożliwe, że zawiodła uprząż. W mojej ocenie uprząż się nie odpięła (do końca była na człowieku), tylko pękło coś w systemie łączącym linę bungee z uprzężą. Pękło albo zawiesie linowe (bardzo mało prawdopodobne, zwłaszcza jeżeli przestrzegano terminów kontroli) albo karabinki/zatrzaśniki – to już w ogóle mało możliwe. No chyba, że karabinek kiedyś spadł, porobiły się mikropęknięcia i nie został wycofany, tylko dalej był używany bo szkoda wydać 100 zł na nowy.

  2. Mondry jak Franio

    Liny są dla amatorów.

  3. Aktualizacja: mężczyzna jest w szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni. Ma uraz wielonarządowy oraz złamany kręgosłup. Leży w kołnierzu ortopedycznym. Na szczęście nie doszło do przerwania rdzenia kręgosłupa, więc mężczyzna będzie mógł się ruszać

  4. Widać jak wszyscy tam poruszeni faktem że odczepiła mu się lina. Czy tam lina odczepia się tak często że nikogo już to nie wzrusza . Przecież jakby ten człowiek spadł 3 metry obok nie byłoby co zbierać.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo