Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Pobili i okradli nastolatka z Ukrainy. Obaj sprawcy zatrzymani

19 i 16-latek upatrzyli sobie w autobusie 17-latka, za którym wyszli z pojazdu komunikacji miejskiej na przystanku. Po chwili zaatakowali obywatela Ukrainy i okradli go. Obaj sprawcy zostali zatrzymani. Starszy z nich trafił już do zakładu karnego.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek na ul. Lipowej w Lublinie. Policjanci pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcy upatrzyli sobie 17-letniego chłopaka w autobusie, a następnie wyszli za nim z pojazdu na przystanku.

Sprawców zainteresował telefon komórkowy pokrzywdzonego. Dlatego od razu po wyjściu zaatakowali nastolatka. Obywatel Ukrainy został pobity i okradziony. Dzięki szybkim działaniom policji i pomocy operatorów miejskiego monitoringu obaj napastnicy zostali zatrzymani.

Policjanci z oddziału prewencji i wywiadowcy przewieźli ich na I Komisariat Policji. Sprawcy w trakcie zatrzymania byli agresywni i zaatakowali policjantów. Funkcjonariusze zostali znieważeni i kierowano wobec nich groźby karalne. Obaj napastnicy byli poszukiwani. Starszy z nich próbował wprowadzać w błąd policjantów, podając dane swojego brata. Jednak mundurowi nie dali się oszukać.

Obaj zatrzymani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące rozboju, znieważenia i kierowania gróźb wobec policjantów. 19-latek odpowiadając jako osoba dorosła, trafił na 3 miesiące do tymczasowego aresztu. Z kolei młodszy z napastników wrócił od ośrodka dla nieletnich, z którego uciekł. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia.

(fot. lublin112.pl\ilustracyjne)

12 komentarzy

  1. No bo telefony to mają na wypasie. No teraz tak będzie tak jak z emerytami złodziej wie kto nadziany.

  2. Gdyby było odwrotnie to by o tym nie pisali.

  3. Oczywiście narracja putlerowska musi być. Zrozumcie. Każdy Polak nie lubi z lekka mówiąc putlera, także na nic wasze bzdurne wywody. A tych dwóch kryminalistów mam nadzieje, że spotka odpowiednia kara.