690 680 960

Po zabójstwie w kancelarii komorniczej w Łukowie będzie protest komorników

W przyszłym tygodniu odbędzie się ogólnopolski protest komorników. Decyzja została podjęta po zabójstwie 44-latki w Łukowie.

Po tragicznych w skutkach wydarzeniach, jakie miały miejsce w kancelarii komorniczej w Łukowie, Krajowa Rada Komornicza w porozumieniu ze wszystkimi Radami Izb Komorniczych podjęły decyzję o proteście. Ma no związek, jak podkreślono, zarówno z niewytłumaczalną i niewybaczalną agresją w stosunku do komornik z Łukowa, jak też atakami na asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii, z jakimi komornicy spotykają się w trakcie wykonywania powierzonych im czynności.

– Łączymy się myślami z rodziną naszej koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Jako komornicy sądowi uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn – wyjaśniają przedstawiciele Krajowej Rady Komorniczej.

Dlatego też w geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych i ich pracowników, w najbliższy poniedziałek 21 listopada, jak też w dniu pogrzebu ofiary nożownika, kancelarie pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym. Chodzi m.in. o odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp. Dodatkowo przez cały cały tydzień w kancelariach nie będą przyjmowane strony postępowań.

Jednocześnie Krajowa Rada Komornicza skontaktowała się z Ministerstwem Sprawiedliwości, gdzie przedstawiła oczekiwania zdecydowanego i jednoznacznego potępienia tej zbrodni w mediach oraz podjęcia zdecydowanych kroków wobec wszelkich przejawów agresji wobec komorników sądowych.

Przypomnijmy, w piątek przed godz. 13 do kancelarii komorniczej przy ul. Koziej w Łukowie wszedł 42-letni mieszkaniec gminy Wola Mysłowska. W pewnym momencie wyciągnął nóż, po czym zaatakował dwie przebywające w budynku osoby. Zranił kobietę i mężczyznę. 44-letnia komornik zmarła w szpitalu. Jeżeli chodzi o 32-letniego pracownika kancelarii, jego stan jest stabilny i nie ma zagrożenia dla jego życia.

Ze względu iż nożownik był agresywny, jak też nie reagował na wydawane mu przez policjantów polecenia, funkcjonariusze użyli broni i postrzelili mężczyznę. Trwa ustalanie motywów, jakie kierowały 42-latkiem.

(fot. Policja)

40 komentarzy

 1. ,aa,boKrzycho.paPj

  A może ta pani komornik niewinna miała dobre serducho i po ludzku podchodziła do każdego dłużnika i niewinna została zamordowana

  • Ciekawe jaka była przyczyna tej tragedii? Czy zly komornik, czy zly klient? Moze sie dowiemy prawdy?

   • Nic co boskie nie jest mi obce

    Bóg tak chciał, więc taka jest wola Boża. Tak mówi mi każdy duchowny, każdy prawdziwy ksiądz. Musimy ufać słowu bożemu. Nie ma co dociekać przyczyn. Wszystko to są wyroki boskie. Tak musiało być.

 2. Komornicy =Mafia

 3. Jak to nie będą robić przelewu to co wezmą sobie do kieszeni zabrane pieniądze z emerytury

  • Mario, jakbyś spłacała to co wzięłaś na kredyt to emerytury nikt by Ci nie zabierał. Spoko, wpłacą dzien później tym których chciałaś okrasc nie spłacając długów.

 4. Polacy, to paskudny naród

  Ale robactwo w komentarzach.

 5. wystarczy przejrzeć oświadczenia majątkowe komorników i wyciągnąć wnioski.

 6. Oglądam na bierząco Państwo w państwie więc wstrzymam się od dalszego komentarza.

 7. Każdy wykonywany zawód niesie ryzyko nie przewidzianych działań osób trzecich, Szkoda życia ludzkiego to dramat dla dwóch rodzin.

 8. bardzo dobra wiadomość

 9. Ale komornik to przecież pracownik na polecenie, to tak jakby karać kasjera, że pobiera kasę za produkt.

 10. Niech strajkują do końca świata i niech nie pracują, najlepiej niech zmienia zawód pasożyty społeczne. Jak dalej tak będą funkcjonować to będzie więcej takich akcji!

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas