Po pijanemu wiózł buraki do cukrowni. Zatrzymali go inspektorzy ITD

W Siennicy Nadolnej, w trakcie kontroli ciężarówki wiozącej buraki do pobliskiej cukrowni, okazało się, że kierowca pojazdu jest pijany. Został przekazany policjantom.

W całym województwie lubelskim trwa zbiór buraków cukrowych. Większość z nich jest następnie odbierana od rolników i ciężarówkami dowożona do nielicznych już w naszym regionie cukrowni. Z uwagi na nasilony ruch pojazdów ciężarowych, zwłaszcza w rejonach cukrowni, Inspekcja Transportu Drogowego sprawdza ich stan techniczny a także czas pracy kierowców.

W ubiegłym tygodniu w trakcie działań prowadzonych w okolicach Cukrowni Krasnystaw, inspektorzy zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą przewożący buraki cukrowe do pobliskiej cukrowni. Pojazd poruszał się drogą wojewódzką nr 812 Chełm – Krasnystaw. O ile co do stanu technicznego pojazdu mundurowi nie mieli zastrzeżeń, to wątpliwości wzbudziła trzeźwość kierowcy.

Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 1,16 promila alkoholu w organizmie. Inspektorzy o wszystkim powiadomili policję, która prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Kierowcy oprócz utraty prawa jazdy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności a także wysoka grzywna.

(fot. ITD)

Zobacz również

11 komentarzy

 1. Czy inspektor też był trzeźwy? Czasami pod czas kontroli mam wrażenie że nie. Wygląda to to tak że lewitują miedzy wymiarami i nie mogą wylądować w naszej czasoprzestrzeni i ogarnąć temat typu ze żarówka zbyt jaskrawo świeci a żarówka jest LED i takie montują fabrycznie już od jakiegoś czasu seryjnie w nowych autach. Czy to jest za trudny temat? Może to materiał na Trudne Sprawy? Czy ” Dlaczego ja??”

 2. Jeżely Sz P ma watpliwości, to sam proszę wezwać patrol.

 3. O jakaś biała znajoma magnumka. On pijany… niemożliwe tylko 1,16

 4. Wezwanie patrolu policji skończy się 2 godzinna kontrola i zakazem dalszej jazdy bo są podejrzenia że gaśnica ma za słabe ciśnienie. Pan/Pani inspektor jest nie do ruszenia .Takie są fakty

 5. kioskiem ruchu nikt trzewy nie jezdzi

 6. Szanujmysie 1.6 promila po długim weekendzie to tyle co nic. Nie pił już co najmniej dobę.

 7. Za 1,16 promila powinno być ustawowo 116 dni aresztu, nawet dla tych z immunitetami. I to natychmiast, a nie „grozi coś tam”. Czekam na taki przepis prawa. To będzie działać, w odróżnieniu od „grożenia” i kolejnych zakazów.

 8. Pabloo(oryginał)

  A gdzie byś ich upychał po tygodniu ? W Polsce jest za mało zakładów.

 9. Magnumka Jak u dziada.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!