Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Po kradzieży sklepowej trafił do zakładu karnego

Policjanci z Włodawy zatrzymali 34-latka, który ukradł w sklepie alkohol oraz produkty spożywcze. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Włodawy. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży alkoholu i produktów spożywczych przez mężczyznę.

– We wskazane miejsce został wysłany policyjny patrol. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że mężczyzna wziął z półki sklepowej alkohol wraz z produktami spożywczymi i chciał opuścić supermarket nie płacąc za nie. Po przekroczeniu linii kas został ujęty przez pracownika. Sprawcą wykroczenia okazał się 34-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 7 lat i 3 miesięcy za kradzież oraz przestępstwa narkotykowe – relacjonuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

W trakcie zatrzymania 34-latek był agresywny i nie wykonywał poleceń mundurowych. Co więcej chciał też wprowadzić ich w błąd, co do swojej tożsamości. Zabiegi stosowane przez mieszkańca Ostrowca na nic się zdały. Został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.

– Za popełnione wykroczenia, wobec mężczyzny został sporządzony wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego we Włodawie. Zgodnie z kodeksem wykroczeń mężczyźnie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny – dodaje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa.

Jeden komentarz

  1. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, ponieważ był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.
    No i wszelkie przygotowania do świąt, Sylwestra i Nowego Roku, ma z głowy.
    Brawo policja.

Dodaj komentarz

Z kraju