690 680 960

Plenerowe imprezy sylwestrowe w naszym regionie. Gdzie się odbędą, kto zagra i ile potrwają

Nie wszystkie miasta powiatowe zdecydowały się na organizację imprez sylwestrowych dla mieszkańców. Powody są różne, złe doświadczenia z lat ubiegłych, związane z wybrykami znajdujących się pod wpływem alkoholu osób, czy też niewielkie zainteresowanie mieszkańców.

Tradycyjnie już, największa w województwie impreza odbędzie się w Lublinie. Powitanie Nowego Roku a także uroczyste zakończenie obchodów 700-lecia lokacji miasta będzie miało miejsce na Placu Teatralnym, gdzie trwa już montaż sceny, na której gwiazdą wieczoru będzie Romuald Lipko. Towarzyszyć mu będą artyści współtworzący na przestrzeni 40 lat istnienia na estradzie Budkę Suflera. Pojawi się m.in. Izabela Trojanowska, Felicjan Andrzejczak czy też Grzegorz Wilk. Gwiazdy estrady przypomną największe hity Budki Suflera, na których wychowały się pokolenia Polaków.

Przybyłą do centrum miasta publiczność bawić będą jeszcze dwa zespoły. Better, który wykonuje standardy muzyki rozrywkowej oraz wokalista Yankee, współtwórca zespołu Chonabibe, który autorskie piosenki wykonał premierowo w 2017 roku, otwierając największy festiwal tego typu w Europie – 23. edycję Przystanku Woodstock. Widowisko dopełni pokaz wizualizacji świetlnych, laserów i tony confetti. Zabawę o godzinie 21 rozpocznie zespół Yankee, o godzinie 21.55 na scenie pojawi się zespół Better a o godzinie 22.50 Romuald Lipko. Mieszkańcy na imprezę będą mogli dotrzeć dzięki komunikacji miejskiej, która tej nocy będzie bezpłatna. Linie nocne N1, N2, N3 z 31 grudnia 2017 r. na 1 stycznia 2018 r. kursować będą na podstawie specjalnego rozkładu jazdy „Noc Sylwestrowa”. Co więcej, linie będą obsługiwane taborem przegubowym.

W Krasnymstawie organizatorem imprezy sylwestrowej jest Krasnostawski Dom Kultury. W ramach powitania Nowego Roku przewidziano koncert na rynku, który potrwa od godziny 23:00 do 1:00. Zgromadzonych w centrum miasta mieszkańców zagrzeją do zabawy DJ AMP oraz Piotr Jaworski. W programie piosenki Elvisa Presleya i Krzysztofa Krawczyka. Nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni. W Kraśniku powitanie Nowego Roku odbędzie się na Scenie Plenerowej Centrum Kultury i Promocji przy al. Niepodległości. Muzykę na żywo zapewni zespół muzyczny, nie zabraknie też pokazu sztucznych ogni.

Tegoroczna impreza Sylwestrowa w Zamościu odbędzie się w nowym miejscu. Nie na Rynku Wielkim, jak w latach ubiegłych, lecz przed Pałacem Zamoyskich przy ul. Akademickiej. Początek zaplanowano na godzinę 21:00 koncertem zespołu Mus. O godzinie 21.55 wystąpi zespół Exelent, zaś o godzinie 22.40 gwiazda wieczoru, którą jest grupa Łzy. Pięć minut przed północą życzenia mieszkańcom złoży prezydent, po pokazie fajerwerków na scenie znów pojawią się Łzy a po nich Exelent. Impreza zakończy się o godzinie 1:00.

W Hrubieszowie powitanie Nowego Roku nastąpi na deptaku. Od godziny 22:00 muzyką z lat ’80 i ’90 będzie zagrzewał do zabawy DJ, godzinę później na scenie pojawi się zespół Lili. Przed północą życzenia złoży burmistrz miasta. Po pokazie fajerwerków DJ zmieni rodzaj muzyki na disco&dance. Impreza zakończy się o godzinie 1:30.

Mieszkańcy Puław, którzy zamierzają przywitać Nowy Rok na świeżym powietrzu, jak co roku będą mogli to zrobić na organizowanym przez miasto Sylwestrze miejskim. Impreza rozpocznie się o godzinie 23. Na scenie pojawi się zespół „Pirania i Przyjaciele”, który będzie rozgrzewał muzycznie w rytm największych tanecznych hitów. Tradycyjnie przed północą przedstawiciele władz miasta złożą uczestnikom imprezy i mieszkańcom Puław życzenia noworoczne. Wydarzenie uświetni widowiskowy pokaz fajerwerków. Zakończenie imprezy planowane jest na godzinę 01:00. Całość odbędzie się na Placu Chopina.

Tegoroczny miejski Sylwester w Białej Podlaskiej rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa dwie godziny. Impreza zostanie zorganizowana na Placu Wolności. Zabawę umili DJ STECA_SI z Klubu Gramofon. Na wydarzenie zapraszają mieszkańców: Prezydent Miasta Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk i Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Z kolei w Międzyrzecu Podlaskim impreza rozpocznie się o godzinie 22:00 na placu Jana Pawła II. W programie zabawa przy muzyce DJ-a, o północy wspólne powitanie nowego roku i pokaz sztucznych ogni. Całość zakończy się o godzinie 1:00.

W powiecie ryckim plenerowe imprezy sylwestrowe odbędą się w Rykach i w Dęblinie. Powitanie Nowego Roku 2018 w Rykach rozpocznie się o godzinie 23.00. Zagra DJ Kamil, o godzinie 24.00 Życzenia Noworoczne, a tuż po nich pokaz fajerwerków. Zabawa potrwa do godziny 1.00. Sylwester miejski w Dęblinie odbędzie się na placu przed Urzędem Miasta. Rozpocznie się o godzinie 23:00 i potrwa do 2:00. Mieszkańcy, którzy zamierzają powitać Nowy Rok na świeżym powietrzu mogą liczyć na muzykę serwowaną przez DJ-a. O północy Burmistrz miasta Beata Siedlecka wzniesie wspólny toast oraz złoży przybyłym życzenia noworoczne.

W Radzyniu Podlaskim na wspólne powitanie Nowego Roku zaprasza burmistrz miasta oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Impreza rozpocznie się o godzinie 23:00 na dziedzińcu Pałacu Potockich. Wszyscy przybyli będą się bawić przy muzyce rozrywkowej, przed północą burmistrz złoży życzenia, nie zabraknie również pokazu sztucznych ogni.

100

101

102

103

104

105

106

107

108

109

110

(fot. materiały organizatorów)
2017-12-30 12:32:08

23 komentarze

 1. Polska to dziwny kraj, właściwie ludzie są bardzo dziwni, siedzą przed komputerem i kłócą się na forach, w komentarzach j.w., bez sensu jest znaczna część naszego społeczeństwa. Ktoś zaproblemiony wyżywa się przy klawiaturze wciągając w to innych, zamiast zająć się czymś, posprzątać w pokoju, przed domem, zadzwonić, że latarnia nie świeci, cokolwiek dobrego zrobić, beznadzieja w tym kraju, aż się chce szybko wracać za granicę do pracy niż tu siedzieć i widzieć wkoło takich głupich ludzi, czytać takie chore konwulsje itp.

 2. Internet niszczy społeczeństwo.

 3. Jak w Sylwestra może nie być pokazu sztucznych ogni?? Cofamy znowu się rozwoju. Co najgorsza tym głupim przykładem idzie coraz więcej miast! Wymyślają bzdurne chistoryjki typu a bo zadrogo,a bo zwierzęta się boją! Dać kopa zato im przy następnych wyborach!!! A pytał ktoś wogole wyborców oto co sądzą, czy chcą mieć u siebie w mieście powitanie Nowego Roku oraz pokaz fajerwerków??! Dać kopa przy następnych wyborach!!!!

 4. szatan z siódmej klasy

  Wnioskuję, że skończyłeś z Piccolo bo masz już 16 latek a teraz Sowietskoje Igristoje o północy i pusta butelka w krzaki. Hehe.

 5. Ja na sylwestra w plenerze lece do Suchodół 189 wrażenia z tamtego roku bardzo fajne 😉 polecam wszystkich nigdy nie byłem na lepszym

 6. Nowo otwarty klub Stara Chałupa w Suchodolach zaprasza na sylwestra wstep wolny. Proszę przynieść ze sobą załącznik

Kursy walut

 • USD 4.4325zł 1.12%
 • GBP 5.3212zł 0.85%
 • EUR 4.7476zł 0.6%
 • CHF 4.7856zł 0.84%

Polub nas