690 680 960

Na Placu Litewskim pojawiły się nowe latarnie. Internauci krytykują ich wygląd

W lutym na remontowanym Placu Litewskim rozpoczęto montaż nowych latarni. Od kilkunastu dni w sieci krążą ich zdjęcia, a pod nimi sporo komentarzy, krytykujących ich wygląd.

Na remontowanym Placu Litewskim w ostatnim czasie pojawiły się nowe latarnie. W sumie zamontowano trzy różne wzory. Jednak te, w centralnej części placu wzbudzają od kilkunastu dni największe kontrowersje wśród internautów. Są to latarnie o wysokości dziewięciu metrów, umieszczone wzdłuż głównej promenady.

Opublikowane zdjęcie nowych latarni w grupie na Facebooku o nazwie „Uroczy Lublina” ma już ponad sto komentarzy. W większości internauci odnoszą się krytycznie do wybranego wzoru. Przede wszystkim z powodu niedopasowania designu do budynków otaczających Plac Litewski. Nowe latarnie nie mają również nic wspólnego z tymi, które stały tu niegdyś.

– Takie latarnie to można stawiać na parkingu przed centrum handlowym, a nie na reprezentacyjnym placu miejskim – pisze użytkownik Tomasz.

Z kolei inne osoby zwracają uwagę na to, że należy poczekać aż Plac Litewski zostanie całkowicie wyremontowany i wtedy będzie widać, czy nowe latarnie współgrają z otoczeniem.

– One są po prostu brzydkie, a nie nowoczesne – zaznacza użytkowniczka grupy Anna.

Internauci krytykują nowe latarnie pisząc, że Plac Litewski stracił swój klimat. Co ciekawe inni doszukali się porównania nowych latarni do ćwierćcalowej dreblinki do kombajnu, której poszukiwał jeden z bohaterów filmu „Nie lubię poniedziałków”. Inni z kolei piszą, że trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić.

W chwili obecnej stoją już także niższe latarnie w części parkowej placu, w rejonie alejek z drzewami. Te latarnie będą wyposażone w fotokomórkę regulująca siłę światła. W momencie kiedy urządzenie wykryje ruch, latarnia będzie świecić jaśniej. Pozwoli to m.in. na oszczędność energii. Trzeci rodzaj latarni stoi już m.in. z rejonie Hotelu Europa, te z kolei są częściowo drewniane.

A jak Wam podobają się nowe latarnie na Placu Litewskim? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

2017-03-26 16:35:40
(fot. lublin112.pl)

43 komentarze

 1. Piorunochrony xD jestem ciekawy ile osób przegłosowało aby były takie a nie inne latarnie ? Mam wrażenie że jedna osoba… CBA powinna się zając całą sprawą!

 2. Na Starówkę jeszcze takie by się przydały tylko więcej i może niektóre tak powyginane artystycznie …
  Wójt świdnicki z reprezentacyjnego placu zrobił barachołkę … Widzieliście fontanne robiącą fikołki z oświetleniem fajnym ?
  Bedo nam zazdośiły wszystkie okoliczne wsie … Taka fajna niespodzianka.

 3. chcieli nowoczesnie a wyszlo poprostu paskudnie ten styl nie pasuje do Placu- jakby ktos powciskal wykalaczek ;(

 4. generalnie sam plac jest na nic, stary wystarczyło nieco ogarnąć, zadbać i na prawdę byłoby idealnie, no ale ktoś musiał zarobć miliony z naszej kieszeni, zapewne jakaś żukoekipa

 5. To serce miasta powinno być w starym stylu. Jakim prawem ktoś zrobił taki podły eksperyment?

  • Remont placu ma wystarczyć na następne 100 lat
   projektant nieco wybiegł do przodu z designem ; )
   teraz jeszcze tylko cały Lublin dostosować do tego oświetlenia i jesteśmy w Europie a nie na ścianie wschodniej :))

   • Zburzyć zamek i stare miasto. Miasto inspiracji a tu taka średniowieczna zabudowa i zaścianek europejski. Należy wybiec z designem do przodu. Markety i galerie, szkło i beton. Plastikowe palmy zamiast drzew. Jesteśmy wszak w Europie. Ściana wschodnia będzie w Kijowie, nie u nas. Bym zapomniał. Ramoli po 40 wysiedlić, bo będą psuć nowoczesny wizerunek miasta.

 6. Lublin młodych

  Te latarnie były już w wizualizacji, to wtedy trzeba było stękać i narzekać. Żałosne, że ludzie nie mają już sensu życia i jedyną rozrywką jest uprzykrzanie życia innym. Taki populizm dziadostwa. To idźże sobie konsumpcyjny człowieku pogrzeb palcem we własnym [email protected]#[email protected] i ponarzekaj, ale na swojej miedzy. Plac Litewski będzie pięknym i dumnym miejscem spotkań.

  • Chyba chciałeś napisać durnym… Jak to młodym, od wczoraj miastowym, kicz się podoba.

  • Chłopcze, jeśli to rzeczywiście Twoje zdjęcie, to faktycznie jesteś młody. Nie jest więc za późno na to, aby sobie przyswoić, że wizualizacja a wykonanie to dwie różne rzeczy.
   I nie ubliżaj ludziom, bo nie każdy, kto myśli inaczej niż Ty, to dziadostwo.
   A komentarze zamieszczane pod artykułem nie są po to, aby Ci uprzykrzać życie, ale po to, żeby mieszkańcy tego miasta mogli wyrazić swoją opinię na podjęty w artykule temat.

Kursy walut

 • USD 4.4827zł -0.63%
 • GBP 5.4185zł -0.57%
 • EUR 4.6835zł -0.1%
 • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie