Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Plac zabaw powstanie w Centralnym Parku na Felinie

Zielona przestrzeń między ulicami Władysława Jagiełły i Zygmunta Augusta, nazywana Parkiem Centralnym na Felinie, wzbogaci się o nową infrastrukturę. W tym roku na skwerze naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 52 w rejonie kościoła przy ul. Jagiełły powstanie plac zabaw z 12 urządzeniami i piaskownicą. Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę placu zabaw.

– Budowa placu zabaw jest elementem większego założenia przestrzennego, które sukcesywnie realizujemy pod nazwą Park Centralny na Felinie. W miejscu tym powstały nowe chodniki piesze i rowerowe wraz z oświetleniem, a wraz z nowym rokiem oddaliśmy także wybieg dla psów. Teraz powstanie wspólna przestrzeń do zabaw dla dzieci w różnym wieku oraz miejsce odpoczynku dla mieszkanek i mieszkańców. Założenia Parku Centralnego na Felinie powstają przy dużym zaangażowaniu społeczności lokalnej i Rady Dzielnicy, które podejmują decyzje o przeznaczeniu na ten cel środków zarówno z Budżetu Obywatelskiego, jak i rezerwy celowej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac zabaw dla dzieci w różnym wieku

Miejsce przeznaczone na plac zabaw to zielony nieogrodzony teren przy Szkole Podstawowej nr 52. Plac zostanie podzielony na dwie części przeznaczone dla dzieci w różnym wieku, na których łącznie znajdzie się 13 urządzeń o różnym poziomie trudności. Na placu dla dzieci młodszych przewidziano zestaw zabawowy z tubą i zjeżdżalniami, podwójną huśtawkę, bujak, karuzelę oraz piaskownicę, natomiast w części dla dzieci starszych – duży stylizowany na zamek zestaw zabawowy, tyrolkę, 4 różne huśtawki, stożek i karuzelę. Obie części uzupełnią łącznie ławki, kosze na odpady i tablice regulaminowe. Pod urządzeniami znajdzie się nawierzchnia bezpieczna, a wokół będzie wysiany trawnik. Część dla dzieci młodszych ogrodzi metalowy płotek.

Przetarg na budowę

Ogłoszone zamówienie obejmuje wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i wykonawczej oraz robót budowlanych. Realizacja zadania będzie odbywać się na podstawie programu funkcjonalno-użytkowego. Czas na wykonanie całości prac wraz z nadzorami autorskimi to 10 miesięcy od zawarcia umowy z wykonawcą. Termin otwarcia ofert w przetargu zaplanowano na 19 lutego.

Budowa placu zabaw to realizacja projektu VIII edycji Budżetu Obywatelskiego Park Centralny na Felinie – etap III.

(Źródło: UM Lublin)

3 komentarze

  1. Na co komu? Lepiej niech bahory miejskie w domu na komputerze pograją.

  2. Nowy plac zabaw. Czyli 15 metrów kwadratowych palcu i 990 metrów kwadratowych parkingu. A i tak znajdzie się kierujący aŁdi, któremu najwygodniej będzie się parkowało pomiędzy huśtawkami, albo jednym kołem w piaskownicy.

  3. Żabkowy kustosz

    A nie lepiej zrobić tam jakieś miejsca dla smakoszy trunków nisko i wysoko procentowych.
    Placów zabaw na Felinie jest już dużo,a o starszych dzieciach to już zapomnieli 🥺
    A później się dziwią,że stoją pod Żabką.

Dodaj komentarz

Z kraju