Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik sportowy w dzielnicy Konstantynów. W turnieju piłki nożnej zagrają m.in. nauczyciele i strażnicy miejscy

W sobotę 27 maja 2023 r. przy Szkole Podstawowej nr 57 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie, odbędzie się Piknik Sportowy. Impreza ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Szereg atrakcji dla mieszkańców, i nie tylko, przygotowała na najbliższą sobotę Rada Dzielnicy Konstantynów w Lublinie. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego odbędzie się bowiem piknik sportowy. Wydarzenie ma na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Impreza rozpocznie się o godzinie 9:30, na początek ruszy turniej piłkarski o Puchar Rady Dzielnicy Konstantynów „Konstantynów Cup 2023”. W sportowej rywalizacji wezmą udział drużyny: BKS Lublin, Perły Lublin, KS Lublinianka KUL Junior, Motor Lublin a także Akademia Piłkarska Bronowice. Chwilę później zaplanowano trening dla dzieci, młodzieży i dorosłych Speed-Ball.

W godzinach od 10:00 do 14:00 Fight Gym poprowadzi otwarty trening Kickboxingu, będą też pokazy tej sztuki walki, a także muay thai, czyli tajskiego boksu. Do tego dochodzą indywidualne porady i pokazy podstawowych technik dla wszystkich chętnych. Ciekawie zapowiada się także mecz siatkówki LUK Lublin – Nauczyciele SP 57, który rozpocznie się o godz. 11:30.

W programie są także: trening piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży z zawodniczkami MKS Lublin oraz mecz piłki nożnej Rada Dzielnicy Konstantynów – Straż Miejska Miasta Lublin. W trakcie Pikniku będzie można wykonać analizę składu masy ciała, skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych, zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Będzie też okazja do spotkania się z piłkarzami Motoru Lublin, rugbistami Budowlanych Lublin a także zawodnikami futbolu amerykańskiego Tytanami Lublin oraz cheerleaderkami Tytanów.

Nie zabraknie również malowania twarzy, dmuchańców, animacji dla uczestników oraz konkursów z nagrodami i foto budki. Swoje stoiska wystawią również Strefa Wysokich Lotów i Laser City. Piknik sportowy ma też wymiar charytatywny. Będzie można wspomóc leczenie małej Karolinki, która walczy o życie.

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Piknik sportowy w dzielnicy Konstantynów. W turnieju piłki nożnej zagrają m.in. nauczyciele i strażnicy miejscy

(fot. materiały organizatora)

Komentarze wyłączone

Z kraju

Sport