Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Piknik naukowy rozpoczął Lubelski Festiwal Nauki. Nie zabrakło ciekawych pojazdów (zdjęcia)

W niedzielę na placu Teatralnym w Lublinie odbył się piknik naukowy. Osoby, które pomimo niekorzystnej aury zdecydowały się odwiedzić wydarzenie, na brak atrakcji nie narzekały. Lubelskie uczelnie przygotowały bowiem ponad sto różnego rodzaju pokazów, warsztatów czy też spotkań.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zabytkowe, nietypowe oraz rzadkie pojazdy, których prezentacje zorganizowało Studenckie Koło Samochodziarzy Politechniki Lubelskiej przy współpracy Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii
Materiałowej.

Sam Lubelski Festiwal Nauki jest jednym z trzech największych w kraju festiwali upowszechniających, promujących i popularyzujących osiągnięcia naukowe, naukowo-techniczne i artystyczne.

To doroczne święto nauki potrwa do piątku. Jego organizatorami są: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Politechnika Lubelska.

(fot. Przemo Szot/nadesłane)

3 komentarze

  1. Zastanawiam się jak dużą bekę mają z nas nasi właściciele podstawiając nam pod nos kupę złomu w ramach „festiwalu nauki” czy tam innego „pikniku naukowego”. Patrzcie, Polacy: jesteście skansenem.

    Ciekawe, czy Indianie mieszkający w rezerwatach mieli świadomość, ze mieszkają w rezerwatach.

  2. Tą przerobioną Syrenkę i Żuka pokazują już chyba z 10 lat. Technologia z lat 70, rzeczywiście jest się czym chwalić.

  3. Wspaniali pasjonaci motoryzacji za swoje pieniądze i w swoim wolnym czasie dbają o zaprezentowanie efektu swoich prac i przypomnienie historii Lublina nierozerwalnie związanej z motoryzacją. W tak trudną deszczową pogodę dla mieszkańców zorganizowali pokaz a niektórzy siedząc przed ekranem telewizora lub komputera narzekają na całokształt. To może być bardzo demotywujące dla ludzi którzy społecznie działają dla innych. Pogoda wczoraj była bardzo niewdzięczna dla osób organizujących różne wydarzenia ale organizację taka jest możliwa po wielomiesięcznych przygotowaniach, których nikt nie widzi a drobne wpadki każdy chce zauważyć i skomentować. Okażmy szacunek dla społeczników bo jak wszyscy zasiądziemy przed monitorami to humory będziemy mieli gorsze a relacje społeczne też nie ulegną polepszeniu. Pomimo złej pogody za oknem zachowajmy dobrą pogodę ducha a słońce też na pewno nas wkrótce odwiedzi.

Z kraju