Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany przyjechał do sklepu po alkohol. Zasnął za kierownicą, po przebudzeniu groził policjantom

W sobotnie popołudnie parczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jednego dnia popełnił trzy poważne przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w sobotę po południu na terenie gminy Dębowa Kłoda w powiecie parczewskim. 55-latek w ciągu kilkudziesięciu minut popełnił trzy poważne przestępstwa.

Będąc pod działaniem alkoholu wsiadł za kierownicę swojego auta i pojechał do sklepu po następną porcję alkoholu. Klienci sklepu widząc stan w jakim znajduje się 55-latek, próbowali go zatrzymać, ale bezskutecznie. Na miejsce pojechali mundurowi i na terenie jednej z posesji w miejscowości Makoszka zauważyli opisywanego przez świadków opla.

W środku za kierownicą spał mężczyzna. Kiedy policjanci go obudzili, stał się agresywny. Co więcej, zaczął grozić i znieważać jednego z funkcjonariuszy. Mężczyzna został zatrzymany i trafił na komendę. Badanie alkomatem wykazało prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że posiada on decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co także jest przestępstwem.

Wkrótce 55-latek stanie przed sądem. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, będzie odpowiadał za znieważenia funkcjonariusza na służbie, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierowania pojazdem, pomimo wydanej decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

8 komentarzy

  1. Byle jaka papuga wybroni go z 2 zarzutów.

  2. Mając 3 promile groził im. Niezła bajka. Po prostu mała kara jest za jazdę na gazie a za 'groźby’ jest wysoka kara. Nie można znieważyć kogoś kto nie ma honoru i jedynym zadaniem jest służyć

  3. Kolejny zakaz prowadzenia mu dać! Bez litości!

  4. Na takich tumanach policja nabija sobie statystyki. Przestepca sam pcha sie im w lapy.

  5. „Okazało się również, że posiada on decyzją starosty cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co także jest przestępstwem.” To starosta popełnił przestępstwo wydając decyzję o cofnięciu uprawnień?

  6. Ja też nie lubię jak ktoś mnie budzi, lub żrę, bzykam czy stawiam klocka !!!

  7. Do spokojnego to ty jesz przez sen i klocka stawiasz jak śpisz. Pogratulowac

  8. Do sklepu przyjechał po piwo na kaca po co a cała afera XD

Z kraju

Polityka i społeczeństwo