Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierowca w centrum Lublina. Staranował słupki i zaparkowane auto

Stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w metalowe słupki oraz stojące obok auto. Miał 1,3 promila.

Do zdarzenia doszło w czwartek nad ranem na ulicy Hempla w Lublinie. Mężczyzna kierujący oplem astrą, jadąc od strony ul. Peowiaków w kierunku Krakowskiego Przedmieścia, na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem.

Auto wypadło z jezdni po czym uszkodziło cztery żeliwne słupki oddzielające ulicę od chodnika a następnie uderzyło w zaparkowany nieopodal samochód. Świadkowie powiadomili o wszystkim policję.

– Oplem podróżowało dwóch młodych mężczyzn. Za kierownicą siedział 21-latek z gminy Strzyżewice. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 1,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany był również towarzyszący mu 20-latek – wyjaśniał nam Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Nietrzeźwy kierowca trafił na komisariat. Wkrótce usłyszy zarzuty prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania i wysoka grzywna.

2016-02-25 15:48:47
(fot. Nadesłane Konrad)

13 komentarzy

 1. LUB, podłe wieśniaki.

 2. Ahmed Wisi Mu Laha

  Wieśniaki sie bawio wkoncu dostali 500+ to i jest z czym na miasto wyskoczyc na jedna noc

 3. Dodaj komentarz

  Zachłysnęły sie chłopaki ilością skrzyżowań i ulic. Za szybko do miasta chciały.

 4. KIEDY WRESZCIE SIĘ ROZPRAWIĄ Z TYMI PODŁYMI PIJAKAMI ZA KIEROWNICĄ…PYTAM KIEDY..??!!..

  • były próby, ale tzw. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że to nie konstytucyjne zabierać pijakom potencjalne narzędzie zbrodni… jak by się zmieniło TK, to można by spróbować jeszcze raz przepchnąć takie prawo i wtedy byłoby bezpieczniej…

 5. Szanowna Redakcjo!
  Nie da się jechać od strony Peowiaków w kierunku Krakowskiego Przedmieścia ulicą Jana Hempla… Peowiaków z Krakowskim Przedmieściem łączy bowiem ulica Hugo Kołłątaja, Hempla zaczyna się po wyjeździe z Peowiaków w lewo, w stronę Okopowej – niby szczegół, ale warto pamiętać.

 6. co za śmieszne kary, a takie nieby miały byc wysokie a nic nie dostają a pijaki dalej jezdzą, najwiecej pijaków to chyba tylko w Lublinie

 7. W Lublinie ,,Zielone światło” dla pijaków za kierownicą świeci się nadal!

 8. pewnie wyskoczył mu nagle kot…

  • .. raczej 3 białe myszki

  • Bardzo prawdopodobne. Te okolice słyną ze zdesperowanych kotów rzucających się pod koła aut. Szczególnie trzeba uważać w pobliżu Teatru Osterwy… 😉