Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany kierowca pędził przez miasto. Świadkowie ruszyli za nim, mężczyzna nie miał szans (wideo)

Dwaj mężczyźni widząc jadącego wężykiem kierowcę, nie zawahali się ani chwili. Ruszyli za nim i przy najbliższej okazji wyrwali mu kluczyki. Na szczęście tym razem przez głupotę kierowcy opla nikt nie zginął.

Ogromne wzburzenie w całym kraju wywołał sobotni wypadek, jak miał miejsce na Podkarpaciu, gdzie pijany kierowca zabił rodziców trójki dzieci. Trudno bowiem inaczej niż w ten sposób nazwać sytuację, kiedy to osoba pod znacznym wpływem alkoholu wsiada za kierownicę i rusza w drogę. Czyni to przecież świadomie widząc, jakie może to spowodować konsekwencje.

Tymczasem, tak jak nie brakuje wypadków z udziałem pijanych kierowców, tak też sytuacji, kiedy osoba taka staje przed sądem gdzie słyszy wyrok… zakazu prowadzenia pojazdów. Taka kara nie robi na niej żadnego wrażenia, w wyniku tego coraz częściej policjanci zatrzymując pijanych kierowców, którzy mają trzy, cztery, a nawet pięć sądowych zakazów kierowania.

To wszystko sprawia, że takich przypadków jak ten z Zamościa, nie brakuje. W sobotę 3 lipca, ok. godz. 18 świadkowie dostrzegli poruszającego się wężykiem przez centrum miasta opla. Kierowca pojazdu zaczepił o słupek, po drodze wyrzucał puszki z piwem, stwarzał również bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W pewnym momencie, podobnie jak to miało miejsce na Podkarpaciu zjechał na lewą stronę, o mało nie doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka autem.

Świadkowie widząc, co się dzieje, od razu zaczęli podejrzewać, iż kierowca opla może być pijany. Dlatego też ruszyli za nim, powiadamiając jednocześnie o wszystkim policję. Następnie udało im się wyrwać kluczyki ze stacyjki opla. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Tym razem nikomu nie wyrządził krzywdy. Nagranie całego zdarzenia opublikował Tygodnik Zamojski.

(wideo – Tygodnik Zamojski)

15 komentarzy

  1. Po pierwsze, Konfiskować samochody i do kasacji czy licytacji!
    Po drugie, wypadek z pijanym kierowca ma być traktowany jako próba Morderstwa lub morderstwo w przypadku gdy są ofiary. 25 lat bez mozliowsci wyjścia.
    Czy to dużo?!
    Do roboty posłowie!!!

  2. A TAK SOBIE MYSLE

    Nie popieram i to głupota tylko dlaczego są równi i równiejsi pamiętacie sprawę sędziego z lublina , który po pijaku miał dzwona w puławach ile lat się tułał po sądach zanim skazali go gdzie było wszystko jasne , a my płacilismy przez kilka lat 80% pensji . Alkohol zabija sa tylko same problemy , łatwo sobie zniszczyc życie a później kac moralny co by było gdyby ??????

Z kraju