Pijany kierowca o mało nie staranował karetki. Szybko został zatrzymany, gdyż jeden z ratowników był policjantem (wideo)

Jechał wężykiem drogą ekspresową stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Został zatrzymany przez załogę karetki, w której był policjant.

W środę na drodze ekspresowej Lublin – Warszawa zatrzymany został pijany kierowca, który poruszał się autem dostawczym. Jadąc ze sporą prędkością zjeżdżał co chwilę na sąsiedni pas jezdni stwarzając duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie o mało nie staranował karetki.

Załoga ambulansu widząc co się dzieje, postanowiła od razu zareagować, ponieważ podejrzewała, że mężczyzna może być pijany. Ratownicy nie zamierzali czekać, aż doprowadzi on do wypadku. Co więcej, w załodze karetki był policjant z jednego z lubelskich komisariatów, pracujący również jako ratownik medyczny.

W miejscowości Olempin kierowca został zatrzymany. Jak wyjaśniała nam podkom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach, mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty. Oprócz utraty uprawnień, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(wideo – nadesłane)

24 komentarze

 1. Bohater,a zarazem pracoholik. Ciągnie dwa etaty na raz. Kim jeszcze jest ? Pewnie hydraulikiem lub kominiarzem.

  • Robi co potrafi, a że w tym kraju nie istnieje pojęcie godnego wynagrodzenia – to musi robić na dwa etaty.

   • Jak nie istnieje – wystarczy być prezesem ORLENU lub TVP, Kurski przez 5 lat prezesowania „zarobił” bo ciężko pracował prawie 3 miliony.
    Jaka będzie z tego emerytura ?

    • Wystarczy mieć kolegę Jarosława albo haka na niego i wtedy nie ważne jaki wielki oszust i złodziej, znajdzie się dla niego miejsce aby doił pieniądze podatników, a prezes wybroni ze wszystkiego.

  • Weź z niego przykład, nie czekaj, aż ci jakieś „plusy” kapną wypłacane m.in. z podatków takiego, jak powiadasz, „pracoholika”

  • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

   Zenek – gdyby nie tacy i podobni pracoholicy to ty nie miałbyś z czego dostać twoich 500+, które jak powszechnie wiadomo wypłacane są z podatków tych, którzy jeszcze w tym Kraju pracuję.

   • Nono. Tylko, że jako policjant i jako ratownik medyczny wynagrodzenie dostaje z budżetu. Z tych samych podatków z których finansowane jest m. in. 500+, więc twoja teza o tym, że „z płaconych przez niego podatków” inni biorą 500+ jest całkowicie błędna.

    • Następny, któremu się wydaje, że jeśli ktoś pracuje w sektorze publicznym, to nie płaci podatków… Skąd wy się, geniusze, bierzecie…

 2. Szybko został zatrzymany, gdyż jeden z ratowników był policjantem, ale i dlatego, że zatrzymywany był pijany – z trzeźwym pewnie nie poszłoby tak łatwo 😆

 3. Takich szoferów to na gałęzi od razu wieszać!, Wielkie brawa dla ekipy medycznej. Ogólnie bardzo pozytywne i budujące jest to że inni kierowcy zaczęli reagować na takie rzeczy i nie przyglądają się biernie tylko działają. Szacun dla Was Panowie jak i dla innych kierowców, którzy w ostatnim czasie skutecznie udaremniają takie występki na drogach.

 4. Brawo – tępić nietrzeźwych na drogach!!!!

 5. Jak mniemam młody chłop już na emeryturce w policji i teraz dorabia w prywatnej firmie jako kierowca.

  • Źle mniemasz.

  • jolka czy ty jesteś blondynką na zasiłku dla niechcących pracować ?

   • Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

    Jolka… sama piszesz: „dorabia”, a nie czeka na to, że mu bliżej nieustalony ktoś, coś da.
    Jak niektórzy plusobiorcy – pracować nie pracuje, bo albo ma wrodzoną niechęć do pracy, albo niczego nie nauczył sie robić więc nikt go nie chce zatrudnić, a on, kur…a, biedny bezrobotny tylko na zasiłki i „plusy” czeka popijając bełta, mózgotrzepa, albo browca (zależy na co użebrze na rogu ulicy, czy pod sklepem).

 6. Dobrym pracownikiem można być tylko na jednym stanowisku pracy i w jednej określonej dziedzinie. Więcej to partaninka, naciągactwo, fuszerka, dziadostwo itd.

  • Gondol Jerzy z Nadwisły

   Nie zgodzę się z tobą Mości Lipa – przez 42 lata zapier…lałem na emeryturę jako kierowca w MPK, los zrządził, ze trafiłem na Alaskę. Tu są tak ogromne przestrzenie, że przeważnie się lata… musiałem kupić niewielki samolot i uzyskać licencję pilota z wykształcenia jestem elektronikiem… tak więc muszę, (i umiem) być kierowcą, pilotem, elektronikiem, a jak trzeba to i szambowóz obsłużę (i to bez ujmy na honorze).
   Wystarczy, kur…a, chcieć).

  • Ręce konserwowane

   Fuszerkę to twój tatuś odwalił produkując taką lipę.

   • Głupi i głupszy odpisał. Wzruszyłem się tą szczerością. Plazma mi się zepsuła, potrzebny fachowiec. Przyleć do Świdnika lub Radawca, autobus będzie czekał tylko bez przerwy na odpoczynek. Czas to pieniądz. Nie ręce a mózg zakonserwowany. Jak u pały.

 7. Gdzie komentarze o tym, że kierujący pojazdem jest zobowiązany poruszać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli wydaje się Wam, że ten przepis dotyczy wyłącznie rowerzystów, to jesteście w błędzie.

 8. Rozumiem chęć pomocy innym w miarę posiadanych kompetencji ale potem na służbie przemęczony i przepracowany – nie efektywny .

 9. Mało tego, że na karetkę w dzisiejszych czasach czekamy kilka godzin to jeszcze *** w roli ratownika. To ja już serdecznie dziękuję za taką pomoc!

 10. Piękny Taniec z Gwiazdami 🙂

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7885zł -0.17%
  • GBP 5.2655zł -0.39%
  • EUR 4.5562zł -0.01%
  • CHF 4.1354zł 0.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online