Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany jechał seatem po tosty. Nie miał nigdy uprawnień

Prawie 3 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek, który siedział z kierownicą seata. Mężczyzna jechał właśnie po tosty do sklepu. Jak się okazało nigdy nie wyrobił uprawnień do kierowania.

Przed minionym weekendem bialscy policjanci wykonywali czynności w związku z zagrożeniami wskazanymi w KMZB. Jedna z nich dotyczyła kierowania w stanie nietrzeźwości. Do tego przestępstwa miało dochodzić w miejscowości Hrud. Podczas trwającej służby mundurowi zatrzymali tam do kontroli kierowcę osobowego seata.

Autem kierował 31-latek. W trakcie prowadzonej kontroli funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierujący miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu.

Co więcej, „amator jazdy na podwójnym gazie” nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż nigdy ich nie robił. Mężczyzna został zatrzymany, zaś pojazd odholowany na strzeżony parking.

31-latek usłyszał już usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami tłumaczył, że wyjechał tylko po tosty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności, zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych do 15 lat oraz wysokim świadczeniem pieniężnym, do 60 tys. złotych.

(fot. pixabay.com)

4 komentarze

  1. Po co uprawnienia jak 1/3 z uprawieniami nie potrafi jeździć.

    • Tak być powinno

      Kilkaset tysięcy a może nawet 0,5 mln jezdzi bez prawka którego nigdy nie udało im się zdać, a odkrywane jest z tego może 0,03proc właśnie dlatego że jakieś jednostki jeżdzą po alko. Myślę że przynajmniej 25-30proc powinno dostać prawko bez egzaminu za staż bezwypadkowy!!!

  2. Spoczko 30 000 grzywny i brak uprawnień na 5 lat + pracę społeczne = na pewno sie opłacało 😀

  3. na bank pijaka wytypował somsiad z wioski

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo