Piątek, 19 lipca 202419/07/2024
690 680 960
690 680 960

Pijany 72-latek wjechał renaultem w ogrodzenie. Nie był w stanie uciec, co chwilę się przewracał

Uszkodzone ogrodzenie i zniszczony samochód, a potem policyjna cela. Tak zakończył swoją podróż nietrzeźwy kierowca. 72-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie, próbują uciec kilkukrotnie się przewrócił, a ostatecznie nie był w stanie samodzielnie wstać.

Zdarzenie miało miejsce dzisiejszej nocy w jednej z miejscowości położonej w gminie Milejów w powiecie łęczyńskim. Z rozmowy dyżurnego Policji ze zgłaszającą wynikało, że kompletnie pijany kierowca pojazdu marki Renault wjechał w ogrodzenie jej posesji, zaś podczas próby ucieczki kilkukrotnie się przewrócił.

– Na miejsce natychmiast pojechali łęczyńscy policjanci. Na miejscu zastali leżącego na trawniku 72-letniego mężczyznę, który nie był w stanie samodzielnie wstać i wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że stracił panowanie nad samochodem i wjechał w znak i ogrodzenie, na którym zakończył swoją jazdę, uszkadzając auto. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało ponad 2 promille alkoholu w organizmie. W związku z powyższym został zatrzymany – relacjonuje młodszy aspirant Izabela Zięba z łęczyńskiej Policji.

Ponadto mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny uszkodzonego samochodu, który został następnie zabezpieczony i odholowany.

– Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz uiszczenie świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Wynosi ono od 5 do 60 tysięcy złotych – wyjaśnia młodszy aspirant Izabela Zięba.

13 komentarzy

 1. Nawet gdyby dziadek nie był ślepy, i nawet gdyby nie był pijany, to i tak, przy tak zanieczyszczonych szybach nic nie widać.

 2. Dziadzia rockendrollowiec

 3. Kolejny, który posłuchał rad niejakiego fsb.

 4. I już staruszek powinien zaliczać 200 dni odsiadki. Reszta kar później.

 5. tradycja nie ginie w narodzie.
  tak trzymać !

 6. … piją młodzi, piją starzy, piją matki, wszyscy piją …. efekty 2 kadencjii dobrej zmiany

 7. stare ale glupie pijaczyna jeden ciekawe co wnuki powiedza chyba ze hleja wiecej od dziadka

 8. Co ty. To jakiś błąd. Polacy nie piją, nigdy,🤣🤣🤣

 9. Zawsze dziwię się takim „dziadkom”. Zamiast ogródek, działeczka, telewizorek o 10 rano, o 13 spacerek, później ławeczka przed blokiem, albo domem w zależności gdzie kto mieszka, zamiast spokojnie się wysypiać do 8.00 czy do 9.00 i cieszyć się zasłużoną emeryturą z myślą, że już nic nie muszę i robić wszystko, żeby móc przeżyć w spokoju i zdrowiu minimum najbliższe 20 lat to dziadkom chce się rozrabiać. To nie 40 latek, który musi chodzić do roboty, żona nad uchem mu skwierczy i czasem sobie myśli żeby rzucić w ch…to wszystko i wyjechać w Bieszczady. Żeby nie było. Zachowań przestępczych i u młodszych nie pochwalam….

 10. Dlaczego usuneliscie mój post z Facebooka? Nikogo tam nie obraziłam, a w komentarzu napisałam prawdę, że dziadyga jeden i że szczęście w nieszczęściu, że stało to się w nocy.

  • Od kiedy Pani na naszym profilu na Facebooku może publikować posty? Chyba się coś Pani pomyliło.

   • Faktycznie, pomyliło mi się, za co przepraszam. Facebookowi nie spodobał się mój komentarz.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport