Pies z wrastającym w szyję łańcuchem odebrany właścicielce. Oddała go bez oporu (wideo)

Łańcuch, na którym uwiązany był pies, zaczął wrastać się w jego szyje. Zwierzę było niechcianym prezentem. Kobieta zrzekła się do niego praw.

W czwartek policjanci oraz członkowie Chełmskiej Straży Ochrony Zwierząt otrzymali informację o potrzebującym pomocy psie. Zwierzę miało się znajdować na terenie jednego z gospodarstw w gminie Żółkiewka w powiecie krasnostawskim. Na miejscu okazało się, że w stodole przebywał przywiązany łańcuchem do wozu konnego ok. 7 letni kundelek.

Zwierzę było regularnie karmione, jednak od lat znajdowało się na uwięzi a krótki, ok. metrowej długości łańcuch, utrudniał mu poruszanie się. Dodatkowo zaczął wbijać się psu w szyję powodując powstanie ran. Wokół psa nie było również sprzątane w wyniku czego cały czas przebywał on we własnych odchodach.

– Nie pytajcie jak w XXI wieku jest to jeszcze możliwe. Nie mamy na to żadnego wytłumaczenia. Właścicielka wyjaśniła, że psa dostała w prezencie, choć nigdy go nie chciała. Starsza Pani bez oporów zrzekła się praw do niego – wyjaśniają członkowie stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt.

Ranny pies został przewieziony do kliniki, gdzie zastęp lekarzy z chirurgiem na czele pod narkozą usunął łańcuch i opatrzył rany na szyi. Wolontariusze prowadzą teraz zbiórkę funduszy na jego leczenie.

(fot. Chełmska Straż Ochrony Zwierząt)

19 komentarzy

  1. To nawet nie jest jakieś specjalne okrucieństwo, to pospolita ciemnota i głupota. Obraz wschodniej wsi w pigułce. Ludzie, ktorzy żyją ze zwierząt traktują je gorzej, niż złotówa swoją taksówkę. Empatia poziom minus sto. A jak im zwrócić uwagę, to nawet nie rozumieją o co chodzi. „Przecież to pies!” Zupełnie jakby mówili „przecież to kamień”.

    • Ale co tydzień babcia klęczy w kościele. I niech tam – tolerancja to magiczne słowo. Ale czy rozumie cokolwiek z istoty swojej wiary? Nic. „Czyńcie dobro” – to dla niej slogan tak pusty, jak setka innych formułek, których wyuczyła się na pamięć 50 lat temu i bezrozumnie powtarza co tydzień, z setką jej podobnych. Dla nich istota ich wiary, to właśnie pojawić się co tydzień w kościele, żeby sąsiedzi i ksiądz zobaczyli. Nie odróżniają dobra od zła, jak im ktoś nie podpowie (indoktrynuje), co jest co. Przerażające.

      • I wielka szkoda, że księża nie korzystają ze swojego autorytetu by poprawić los zwierząt. Słyszał ktoś w kościele kazanie na temat obowiązku dobrego ich traktowania? Albo, że złe traktowanie to grzech? Ja nie, ale zdarzyło mi się słyszeć, że „psy w domu trzymają zamiast adoptować dziecko”. A tak naprawdę lepiej, że niektórzy ludzie nie mają dzieci a zwierzęta też nie wszyscy powinni mieć.

  2. Biedny pies na łańcuchu jest w Kamionce pod Opolem Lubelskim obok zamkniętego sklepu. Lata przy budzie na łańcuchu. Nie ma chyba buty tylko dach z eternitu.

    • Masz internet, napisz maila ze szczegółami do Lubelskiej Straży Ochrony Zwierząt ( [email protected] ). Pozostaniesz anonimowa. Nie przyglądaj się bezczynnie, jak zwierze cierpi!

  3. Dlaczego nie publikujecie dokładnych lokalizacji sprawców do wiadomości publicznej? Było by prościej gdyby mieszkańcy mieszkający obok wiedzieli koło kogo mieszkają.

  4. Dlaczego nie publikujecie dokładnych lokalizacji sprawców do wiadomości publicznej? Było by prościej gdyby mieszkańcy mieszkający obok wiedzieli koło kogo mieszkają.

  5. Ale ciemnota ??? Ludzie to bestie.
    Gdy miałem pieska, to on pierw jadł niź ja .

  6. Karać jak za krzywdę na człowieku,bez żadnych ulg. To nie jest przypadek!To działanie z premedytacją, przecież łańcuch nie wyrósł w ciągu tygodnia 🙁

  7. Coś nie tak redakcjo ?
    Stara ropucha się niepodoba ? Jak to barbarzyństwo tej starej pustej kwoki określić ? Chora umysłowo jest , nic o tym nie wiadomo .
    To pod sąd staruchę za znęcanie się nad zwierzęciem ,.
    I zamieścić to !

  8. Kurła dramat.
    Można było w lesie wypuścić ?

    • ale przecież ta stara torba z trocinami zamiast mózgu i bez empatii nie pomyślała o tym bo nie ma czym wiejskie byleco ze średniowiecza …dolone.

  9. kobita dobrze go karmiła , pies się poprawił , ztężniał trochę i karczycho grubsze się zrobiło . Nie ma co robić dramatu i publikować takich zdjęć drastycznych bo potem dzieci spać nie mogą . Psy od wieków na łańcucu stali i stać będą ale pies powinien mieć obrożę z skórzanego paska a nie łańcuch na szyi jak kuntakinte w Luizjanie

    • Żyjesz w średniowieczu z takimi poglądami jak ta starucha bez mózgu i tam siedż bo nie nadajesz się do obecnego społeczeństwa dzbanie bez empatii !!!!!!!!!!

  10. Po co wam te pchlarze po co wam ten problem

  11. Jedyne co ta su** by zrozumiała, to zrobić jej to samo, co ona temu psu!!!

  12. Mieszkańcy tej wsi są wszyscy tacy sami, Zwierzęta dla nich są jak przedmiot . Takie sytuacje ich nie ruszają. Ale do kościoła latają na każdą mszę.

Pracapraca.lublin112.pl

    Kursy walut

    • USD 4.0031zł -0.53%
    • GBP 4.9213zł -0.21%
    • EUR 4.4503zł 0.54%
    • CHF 4.1621zł 0.31%

    Polub nas

    Darmowe ogłoszenia lokalne

      Materiały wideo

      Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
      99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
      W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
      W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
      Szturm Twierdzy Zamość 2019

      Co? Gdzie? Kiedy?

      Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
      Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
      Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
      #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
      #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online