Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsze sieci handlowe deklarują obniżkę cen produktów o podatek VAT

1 lutego br. w życie wejdą nowe regulacje, które przewidują m.in. obniżenie stawki podatku VAT na wybrane artykuły spożywcze, paliwo i energię. Na produkty w niższych cenach mogą liczyć klienci m.in. sieci Kaufland i Stokrotka. Obie z nich poinformowały nas na ilu produktach klienci znajdą obniżone ceny.

Ceny aż ponad 12 tysięcy produktów spożywczych zostaną obniżone w sklepach Stokrotka. To reakcja sieci na uchwalone przez Sejm przepisy dotyczące obniżenia podatku VAT na żywność. Nowe, niższe ceny pojawią się sklepach Stokrotka od 1 lutego.

Posłowie zdecydowali, że podatek VAT ma zostać czasowo zmniejszony do zerowej stawki na wszystkie produkty spożywcze, na które do tej pory obowiązywała stawka 5%. W przypadku sklepów Stokrotka oznacza to, że wiele artykułów spożywczych, w tym te bardzo często kupowane jak pieczywo, produkty mleczarskie czy warzywa i owoce, będzie dostępnych w niższych cenach. Tak będzie we wszystkich ponad 800 sklepach sieci Stokrotka.

– Jako sieć zawsze postępujemy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dlatego w związku z zapowiadanym zmniejszeniem podatku VAT podjęliśmy decyzję, że obniżamy ceny produktów w naszych sklepach. Dzięki temu klienci będą mogli znaleźć w całej sieci Stokrotka ponad 12 tysięcy artykułów spożywczych w atrakcyjnych, niższych cenach – mówi Mirosław Wawryszczuk, członek zarządu Stokrotki, dyrektor sprzedaży i marketingu.

Kaufland deklaruje obniżkę cen ponad 15 000 artykułów

Obniżki cen obejmą tysiące wybranych produktów spożywczych – tych, po które kupujący sięgają najczęściej. Od 1 lutego tańsze będą m.in. mięso, ryby, produkty mleczarskie, jaja, makarony, warzywa, owoce czy pieczywo.

– Każdego dnia pracujemy nad tym, aby ułatwić klientom codzienność, oferując im szeroki asortyment produktów w atrakcyjnych cenach. W ten sposób mogą zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Przygotowujemy się na nadchodzącą zmianę podatku VAT i dopasowujemy ceny ponad 15 000 artykułów – wyjaśnia Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

Zmianą zostaną objęte wszystkie produkty oferowane przez sieć Kaufland, których dotyczy obniżka podatku VAT.

(fot. pixabay.com)

23 komentarze

 1. A kiedy obniżą tzw. polskie sklepy? W kaufie czy lidlu nie ma problemów dostać zniżkę na kartę dużej rodziny, a w tzw. naszych sklepikach to dostaniesz co najwyżej nadgniłe warzywa spod lady, bo te ładne mają leżeć na wystawie.

  • Polskie sklepy?? Zapomnij.
   Oni by jeszcze podwyższyli tylko że aż tak bardzo niemoga. Bo mają konkurecje w postaci Zachodnich sieci których to zresztą nienawidzą. Gdyby nie zachodnie sklepy płacili byśmy dziś u nich kilka razy drożej. Dziś i jutro np.w Biedronce jest duża czekolada Milka 2+ 2gratis! Który Polski dziad dał wam kiedyś coś takiego w gratisie czy 10piw?

   • za darmo nic nie ma te 2 czekoday czy 10 piw zawsze jest czyimś kosztem
    ciekawe czy u pracodawcy też 2h pracowałbyś w gratisie ?