Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Osiem osób zatrzymanych w ramach akcji CBA. Wśród nich przedsiębiorca z woj. lubelskiego

W piątek rano CBA poinformowało o zatrzymaniu ośmiu osób w związku z nową sprawą prowadzoną przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Chodzi o nieprawidłowości przy organizacji przetargów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo dotyczące między innymi nieprawidłowości przy organizacji przetargów Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB). Postępowanie obejmuje lata 2019-2020.

– W związku ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym funkcjonariusze CBA zatrzymali osiem osób, w tym byłego pracownika PIG – PIB oraz siedmiu przedsiębiorców z województw mazowieckiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego działających w branży budowlanej. Ustalenia śledczych wskazują, że do nieprawidłowości mogło dojść przy szeregu zamówień publicznych dotyczących budynków Instytutu, w tym między innymi prowadzonych prac projektowych i robót budowlano-remontowych, budowy dróg dojazdowych, prac konserwacyjnych instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych – czytamy w komunikacie CBA.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie obejmujące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, złożenia fałszywych oświadczeń, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej. Śledztwo jest rozwojowe.

(fot. CBA, źródło Wydział Komunikacji Społecznej CBA)

11 komentarzy

 1. Dobrze mnóstwo przetargów jest ustawiane pod konkretne firmy. Zaczyna się już od projektu.

 2. Kiedy cba weźmie się za łysego deweloperocwaniaka?

 3. A co z Sasinem i wyborami kopertowymi ?

 4. Skąd z Lubelskiego??

  • Zadzwoń do CBA i zapytaj. Ewentualnie do okręgówki.

  • Kto jara zioło- temu wesoło

   Być może z ul. Okrzei…
   (choć to może być inna sprawa)
   Kilka dni temu zaobserwowano tam w godzinach porannych wzmożony ruch policji
   -w tym AT- z asekuracyjnym działaniem służb medycznych.

 5. Jak ci wszyscy ścigani wyborcy, rzucą Polskę na przeżartą przez szkodniki tratwę, która jest gloryfikowana przez osadników Białołęki, to wolę nie wróżyć przyszłości.

  • Chyba do tego nie dojdzie, bo ta partia jest też skompromitowana. Ale jeśli znowu ludzie dadzą się oszukać obietnicami lub zastosują myślenie typu- „głosuję na tych przeciwko tamtym, wybieram mniejsze zło” to tak będzie.

 6. WEŹMY POLSKĘ W SWOJE RĘCE!!!

  A czy pandemia nie jest ustawiona?
  Posłuchajcie tego co mówi o pandemii i szczepionkach Christisn Perrone…
  Człowiekowi, który kiedyś sam za to odpowiadał zarzucają brak kompetencji…
  Lekarzowi zabraniają leczyć wg jego wiedzy…
  Ma słuchać innych a nie używać rozumu…
  CAŁA NASZA OJCZYZNA JEST USTAWIONA TAK, ŻE POWSTANIE Z KOLAN JEST BARDZIEJ NIEMOŻLIWE NIŻ W CZASACH ZABORÓW!!!

Wiadomości z info112