Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Pierwsi śmiałkowie już spacerują po zamarzniętym Zalewie Zemborzyckim. ” To igranie z życiem” (zdjęcia)

Po tym, jak Zalew Zemborzycki pokrył się lodem, nie brakowało dzisiaj śmiałków, którzy taflę wybrali do spacerów i zabaw. Ratownicy na ten widok załamują ręce.

W sobotę opublikowaliśmy zdjęcia Zalewu Zemborzyckiego, który niemal w całości pokryty został lodem. Dzisiaj otrzymaliśmy szereg informacji od czytelników, że już znaleźli się pierwsi śmiałkowie, którzy wchodzą na lód. Jak się okazało, nie były to pojedyncze osoby. W kilku miejscach dostrzec można było nawet rodziny z dziećmi.

– Przyjedźcie nad Zalew i zobaczcie ile osób ryzykuje życiem spacerując po lodzie. Kiedy zwróciłam uwagę mężczyźnie z dzieckiem, co on najlepszego wyczynia, usłyszałam, że lód jest bezpieczny do chodzenia i sama to mogę sprawdzić. Dodał jednak, żeby tylko po nim nie skakać, gdyż jest jeszcze dość cienki – napisała do nas pani Iwona.

Podobnych sygnałów otrzymaliśmy wiele. Część osób wskazywała nawet, że widziała śmiałków, którzy starali się przejść z jednego brzegu Zalewu, na drugi. Nie brakowało też łyżwiarzy. Jak ustaliliśmy, na szczęście nikomu nic się nie stało. Straż pożarna przyznaje, że miała tylko jedną interwencję w rejonie Zalewu Zemborzyckiego, jednak była ona w Wigilię i nie była związana z tą sprawą.

Z kolei ratownicy przyznają, że o ile pokrywa lodowa przy brzegu może wydawać się gruba, to jednak oddalanie się od niego jest już igraniem z życiem. Dodają, że nie ma zakazu wchodzenia na lód, jednak każdego roku wiele osób traci życie po tym, jak załamał się pod nimi lód, który miał być gruby i bezpieczny. Podkreślają, że struktura lodu bardzo często jest różnorodna i w jednym miejscu może on mieć kilkanaście cm grubości, a kilka kroków dalej już 1 czy 2 cm.

(fot. lublin112)

51 komentarzy

  1. Prowadzę szkolenia BHP dla pracowników ryzykownych zawodów. Wyobraźnia ludzka jest PRZERAŻAJĄCO mała. Ci co sobie tak spacerują to dotknie ich po prostu tak zwana selekcja naturalna. Bardzo, bardzo współczuję bliskim 🙁

  2. Igranie raczej ze śmiercią

  3. Jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj lepiej się zaszczep i nie wychodź z domu.

  4. Tylko patrzeć wiatru i wyjadą bojery.

  5. Wystarczy zadysponować kilka patroli i powlepiać dobre mandaty za stwarzanie zagrożenia np dla interweniujących służb – wszak jest ogólny wymóg udzielenia pomocy choćby największemu glupkowi w razie zagrożenia. Tym sposobem na głupocie jednostek ogół społeczeństwa może zarobić. Pożyteczniejszse to niż karanie za przekroczenie prędkości o 20 km/h na dwupasmówce.

  6. Pamiętajcie spacerowicze wokół zalewu żeby takich ludzi nie próbować za wszelką cenę na własną rękę ratować. Tylko dzwonimy pod 112, przekazujemy dane służbom i jak będą mieli szczęście to się uratują jak nie to niestety jak z wszystkim działa prawo naturalnej selekcji słabszych gatunków.

  7. idiotów nie sieją, oni sami się rodzą, natura dobrze wie czym jest selekcja naturalna, głupi powinni ustaoić miejsca mądrzejszym, lód jest tego dobrym przykładem , gdzie może nastąpić odsiew pomiędzy idiotami a tymi mądrzejszymi

  8. Igranie ze śmiercią.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo