Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pięciu nietrzeźwych rowerzystów w jeden dzień. Posypały się wysokie mandaty

Pięciu nietrzeźwych rowerzystów zatrzymali w niedzielę janowscy policjanci na terenie powiatu. Czterech z nich kierowało rowerem w stanie nietrzeźwości, jeden w stanie po użyciu alkoholu. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami.

Pierwszy nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany został przez janowskich dzielnicowych na jednej z ulic w Janowie Lubelskim. 35-letni cyklista kierował w stanie nietrzeźwości mając w wydychanym powietrzu blisko dwa promile. Został ukarany wysokim mandatem.

Kolejnych dwóch rowerzystów również zatrzymali dzielnicowi. 58-latek kierował rowerem mając pod pół promila, natomiast 57-latek miał w wydychanym powietrzu ponad dwa promile. Obaj zostali ukarani mandatami po 2,5 tysiąca złotych.

Czwarty cyklista zatrzymany został przez dzielnicowych z Posterunku w Godziszowie w miejscowości Aleksandrówka. 58-latek kierował rowerem po użyciu alkoholu. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Piąty kierujący rowerem 57-latek został zatrzymany w miejscowości Wolica Kolonia przez dzielnicowych z Posterunku w Modliborzycach. Mężczyzna miał ponad dwa promile w wydychanym powietrzu i został ukarany mandatem karnym w kwocie 2500 złotych.

– Policjanci apelują o trzeźwość na drodze. Pamiętajmy każdy nietrzeźwy kierujący bez względu jakim pojazdem się porusza, stanowi ogromne zagrożenie na drodze. Jeżeli widzimy, że ktoś prowadzi pojazd i może być pod działaniem alkoholu, zareagujmy. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie – wyjaśnia aspirant sztabowy Faustyna Łazur z janowskiej Policji.

15 komentarzy

  1. Janów, wiadomo czemu tam pewna partia ma aż takie poparcie…

  2. Oto sukces! Każdy pijak teraz wie, że lepiej jechać samochodem niż rowerem. Brawo ustawodawca i barwo ten, który tą ustawę podpisał!

  3. A rowery zostały zarekwirowane na poczet kary czy tez poszli dalej pieszo prowadzac jednoslad?

Dodaj komentarz